Dim sum sevenler ve denemek isteyenler haydi Ping Pong’a…

Uzak Doğu mutfağında Çin, Japon, Thai mutfaklarını ayırmak her zaman kolay olmuyor ama hepsinin kendine göre güzel lezzetleri olduğu kesin. Türkiye’de ben de bu ayrımı hep füzyon mutfaklarda yemek yediğimiz için anlayamamıştım. Ama Londra’da her ülke mutfağına verilen önem büyük, o ülkenin insanları da bu mutfaklarda çalışabilme fırsatı bulduğu için gerçekten yerel lezzetlere yakın güzellikte bir yemek yeme şansı elde ediyoruz.

Londra’da bu bölge mutfaklarından Çin mutfağı için çok beğenerek gittiğim ve beni ziyarete gelenleri de gururla götürdüğüm yerlerden biri PingPong’tu.

Dimsum yemeği sevenler için birebir. Aslında Çin mutfağının bu kısmı bence türk mutfağını da biraz andırıyor. Haşlanmış dumplingler bizim mantılarımızın birazcık büyüğü gibi ve Casita’daki gibi yaratıcı çeşitleri de var. Tabi ki deniz ürününe ağırlık verilmiş durumda. Springrollar ise bizim sigara böreklerimizi andırıyor ve yanındaki her biri içeriğine uygun soslarla enfes bir lezzet oluşturuyor.

Favorilerim

Crispy prawn crackers

Crispy hot stn duck roll

Spinach mushroom grilled dumpling

Prawn&spinach dumpling

Spicy chicken dumpling

Coconut rice with vegetables

Crispy prawn balls

Satay squid

Hepsi küçük porsiyonlar halinde olduğu için iki kişinin 7-8 tane dimsum’u ortaya söylemesi uygun. Zaten arasıra form doldurarak siparişi arttırmak mümkün. Servis hızlıydı ve orada içtiğimiz şarapların ve içki kokteyllerinin de hepsi çok güzeldi.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.