Bir İngiltere klasiği… Jamie’s Italian

Bir İngiltere klasiği… Jamie’s Italian

Herhalde arkadaşlarınızı götürmekten daha çok keyif alacağınız bir yer olamaz. Hem herkesi mutlu etme hem de bir kez daha o yemeklerin tadını çıkarma sansınız oluyor böylece.

Başlangıç olarak Crispy Stuffed Risotto Balls ve Pumpkin and Smoked Mozzarella Nachos zevkle yenir. Ben makarna, risotto ve patateslerine bayıldığım için onların küçük porsiyonları da olmasını değerlendirerek bol bol ana yemek söylemekten yanayım.

Risotto sevenler Wild Mushroom Risotto’yu kaçırmamalı! Patlıcanlı domates soslu makarnası Pasta Alla Norma, 3 çeşitten oluşan cannelonisi (patlıcanlı ve kurulmuş domateslı, balkabaklı, ıspanak ve ricotta peynirli şeklinde) denenmesi gereken lezzetler arasında.

Ve tabiki 3 çeşidi olan patates kızartmasının hangisini seçeceğini şaşırıyor insan. Sarmısak ve maydanozuyla Funky chips, trüf yağıyla Posh chips ve biberiye & parmesanlı kıtır Polenta chips!

100_0702

İç dizaynı da yemekleri kadar keyifli, her yer Jamie’s Itailan ürünleriyle Jamie Oliver’ın kitaplarıyla dolu. Yemek sonrasında bunlardan alıp Jamie’nin tarifleriyle denemeler yapmak da mümkün. Hatta Iphone ve Ipad application’ını kullanarak videolu tariflere de erişebilirsiniz.

DSC_0300

Yemeklerin süper olmasının yanı sıra dünyadaki popüleritesi sebebiyle yer bulmak gerçekten zor oluyor. O yüzden özellikle Covent Garden’daki şubesi için benim önerim öğlen yemeği saatlerinde tercih etmek çünkü 4’ten sonra çoğunlukta elinde pagerla en az 40 dakika beklemek gerekebilir. Bu güzel yemekler için beklenebilir tabikiii!

Jamie’s Italian –  Covent Garden 11 Upper St Martin’s Lane London WC2H 9FB

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.