İstanbul’da biraz Mahalle havası almak mı istedin?

İstanbul’da biraz Mahalle havası almak mı istedin?

İzzet Çapa’nın City’sin içine açtığı, sevdiğimiz birçok restorana ve yeme içme alışverişi yapabileceğimiz dükkanlara sahip ama food court hissi yaratmayan bu güzel yere daha gitmediysen iş çıkışlarında veya hafta sonunda mutlaka denemelisin!

Günaydın Steak House, Sosa, Wagamama, Rigatoni, Vida, Kaşıbeyaz, Mano Burger, Cremeria Milano, Namlı gibi alanında iyi  bir çok restoranın yanı sıra manav, çerezci, baharatçıya da sahip bu yerin “Mahalle Baskısı” diye komik bir karikatür dergisi bile var.

IMG_1666

Ortam geceyi, gündüzü, yağmuru sana farkettirmeyecek ama alışveriş merkezinde olmanın verdiği rahatsızlığı da hiç yaşatmayacak şekilde döşenmiş. Arkadaşlarınla nerede buluşacağına emin değilsen, birçok kaliteli yemek alternatifim olsun ama sokaklarda da dolanmayalım diyorsan, hele yemek sonrası sinemaya da gideceksen Mahalle’ye kesin uğramalısın.

IMG_1664

Kahvaltı’da Namlı’ya, hızlı atıştırmalık kaliteli burgerler için Mano Burger’e, et keyfi yapabilmek için Günaydın’a, hafif bir salatayla geçiştirmek için Sosa’ya, bira ya da leziz Elma’yı içmek için Vida’ya gidebilirsin.

Ya da yemek üstüne tatlı yemek istersen Kaşıbeyaz’ın baklavalarını, Komşufırın’ın çikolatalı bonbonlarını, kahveli kurabiyelerini tercih edebilirsin. Benim gibi dondurma canavarıysan tabi ki Cremeria Milano’dan her uğradığında nutella ve bignolata almadan ayrılamazsın!:)

Daha denenecek çok lezzet var. Seçmek zor keyif ise bol!

Mahalle – City’s AVM Teşvikiye Caddesi No: 162, Nişantaşı, İstanbul

Paylaş

2 comments

  1. barcincanbolat

    sevgili bloger’lar, ben mahalleye gittim ve sadece tanınmış restoranların küçük temsilcilerinin sıkıştırıldığı bir food court gördüm. servislerde çok kötüydü. Sizce o mekanı mahalle yapan unsur ne idi. Ben çok düşündüm ve bulmadım.Hatta görevli bir hanımada sordum cevabı sadece “sohbetler” olabildi? Duvarlardaki mahalle olduğunu ısrarla vurgulayan yazıları ve reklamı kaldırırsak mahalleden geriye sanki bir şey kalmıyor. Tamamen ticari bakış açısı ile insanların sıkış tepiş yemek yemeğe çalıştıkları bakkalında sadece alessi reyonu bulunan bir yer. İzzet çapa yola çıkarken bunu hayal etmiş olamaz diye düşündüm ama sanırım talepler ve paranın cazibesi onu bu hale getirmiş. Üst kattaki limonata ve diğer tüm mekanlarının yaratıcılığı konsept başarısı sanki burada sadece ticari bir kaygıya dönüşmüş gibi geldi. Bakış açımı sizlerle paylaşmak istedim. Bol başarılar…

    1. owgnc

      Merhaba, yorumlarınız için çok teşekkürler. Açıkçası ben foodcourtları çok sevmediğimden Mahalle’ye giderken beklentilerimi düşük tutmuştum. Bir alışveriş merkezinden olduğunu unutturan yapısı ve restoranların kendi standardlarını lezzet ve servis anlamında koruması Nİşantası’nda sokaktaki restoranlara bir alternatif yarattı bence. Dediğiniz gibi ticari bir yer olduğu hissi bence birçok Çapa mekanında ya da güzel restoranlarda olduğu gibi burada da var ama İstanbul’da bu durumdan kaçmak için Cihangir ve Karaköy’deki bazı rahat kafeler dışında pek bir şansımız olmuyor eğer hem yemeği hem de servisi güzel olan yerler arıyorsak. Teşekkürler katkılarınız için…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.