New York’ta hamburgerler güzel de patatesim bile en lezzetli olsun diyorsan…

New York’ta hamburgerler güzel de patatesim bile en lezzetli olsun diyorsan…

New York’a gidip de hamburger yememek olmaz! Ama hamburger yemek için bile sıraya girmen gerekebilir, haberin olsun. Güzel bir hamburger için buna değer. Shake Shack’teki için kesinlikle değer!

ShackBurger de (bildiğimiz cheese burger gibi ama sosu farklı) ShackStack de (cheese burger, mantarlar, ekstra cheddar ve peynirlerden oluşuyor) müthişti. Hamburgerin yanında hepimiz patates kızartması söyleriz ama buradaki patates kızartmalarını o kadar lezzetli ki sadece onları bile yemeğe gidebilirsin. Etinin lezzeti çok güzelken ekmekleri bu kadar sıradan olmasaydı daha iyi olabilirdi tabii.

Shakeleri muhteşem görünüyordu, gerçekten güzel custarddan (bir çeşit dondurma) yaptıkları belli ama ben hamburgerle yakıştıramadım, yine de Newyorkerların favorisi gibiydi!

fotoğraf 1                     fotoğraf 2

New York’a kadar gitmişken hava güzelse Madison Square Park’takine, değilse Thater District’tekine mutlaka uğramalısın. Zaten orada yaşıyorsan bu lezzeti bilmeme ihtimalin yok bence.

Bir çok farklı ülkede bulunan Shake Shack bu sene İstanbul’a Avrupa’daki ilk şubesini açtı. İstanbul’da olanlar da bu güzel hamburgerciyi artık İstinye Park ya da Tünel’deki şubesinde deneyebilirler!  :)

fotoğraf 3

Custardlara gelince benim gibi dondurmaya bayılan biri için bile biraz ağır. Türkiye’deki şubelerinde hamburgerin üstüne tatlı birşeyler yemek istersen ben vanilya bazlı custardlarla hazırlanmış Vanilya Toffee Twirl (karamel sos, toffee ve çikolatalı) ya da muz, fıstık ezmesi ve Divan macaronlarıyla hazırlanan Bosphorus Breeze’i öneririm. Ama çikolata krizin tuttuysa çikolatalı custard, çikolatalı truffleli kurabiye hamuru ve çikolata parçalarıyla hazırlanan Shake Attack’ı deneyebilirsin.

Shake Shack New York – E 23rd street and Madison Ave, New York

Shake Shack İstanbul – Şahkulu Mah. İstiklal Cad. No: 509 Tünel, Beyoğlu ve İstinye Park AVM içi

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.