Et denince akla Günaydın gelir

Et denince akla Günaydın gelir

Et sevmeyenlerin ya da hep çok pişmiş isteyenlerin genellikle kesilmeyen, çiğnenmeyen tatsız etlerle bolca anıları vardır. Etin seçilmesi de marine edilmesi de pişirilmesi de ayrı bir özen gerektiriyor cidden. Sen de gerçek bir et keyfi yasamak istiyorsan ya da benim gibi özel günlerinde kutlama olarak et ziyafeti yapacak kadar eti çok seviyorsan o zaman mutlaka Günaydın Steak House’u denemelisin.

Füme et ve peynir tabağı, lokum, tulum peynirli roka salata güzel başlangıçlarken, sushi severlerin çok hoşuna gidecek et sushi bence Günaydın’ın olmazsa olmaz bir lezzeti.

IMG_1738

Ana yemek olarak iki kişilik ve dört kişilik Chateaubriand bence müthiş bir seçenek. Bütün halinde az pişirilen et masana getirilip kesiliyor ve parçalar sıcak et suyunun bulunduğu tabak içinde masanda pişiyor. Böylece içinin istediğin kadar pişmesini de sen ayarlayabilirsin.

IMG_0865

IMG_0868

Dana pirzola, şaşlık ve küşleme de diğer favorilerim. Paylaşmayı seven arkadaşların varsa çok şanslısın, bu güzel etlerin birçoğunu deneyebilirsin böylece!

photo (2)

Tatlı olarak da katmeri ve çikolatalı musu gerçekten müthiş, bence kaçırmamalısın!

Ana yemek olan etlerin fiyatları ortalama 45-50 lira. Bence hesabın genelde daha yüksek geldiği rakiplerine göre kesinlikle daha iyi bir et ve daha kaliteli servisle ödediğin paranın hakkettiğine inanarak keyifle kalkıyorsun yemekten.

Etiler Nispetiye Caddesinin üstündeki yerine gitmek için rezervasyon yaptırman gerekebilir ama İstinye Park ve City’s Nişantaşı’nın içindeki restoranlarda yer bulabilirsin.

Günaydın Steak House – 1.Levent Nispetiye Cad. No: 108/1

P.S. Bizim Günaydın’ı keşfimiz çok daha önce başladı tabi ki. Üniversite için İstanbul’a geldiğimiz ilk yıldan beri öğle aralarında boşluğumuz olduğunda Günaydın’ın kebapçısına gidip içli köfte, antep dolma, gavurdağ salatası, çopşiş ve küşleme keyfi yaptığımız günlerin yeri de hep ayrı olacak.

Rezervasyon için Papyon Rezervasyon Yap

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.