Amerikalı Çin zinciri P.F. Chang’sin tadını çıkarmak için haydi Etiler’e

Amerikalı Çin zinciri P.F. Chang’sin tadını çıkarmak için haydi Etiler’e

Ve sonunda beklenen an geldi! Kapısında klasikleşmiş simgesi olan atlarıyla ve ilgili servis elemanlarıyla bizi karşılayan bu restoran iç döşemesiyle de insanı rahat ettiriyor.

Yemek siparişi vermeden masanda sosun hazırlanıyor, soslar tanıtılıyor ve heyecanlı yemek bekleyişi başlıyor.

IMG_1714

Başlangıçlarından Dynamit Shrimp, deniz tarağı veya karides seçenekleriyle ve büyük porsiyonuyla P.F. Changs’in mutlaka denenmesi gereken klasik bir lezzeti. Tabii sen de benim gibi başlangıçları çok seviyorsan onun yanı sıra P.F. Chang’sin meşhur lettuce wraplerini, dumpling (bir çeşit büyük mantı, karides, tavuk, et veya sebzeli olabilir), crab wonton ya da spring rolları da tercih edebilirsin.

IMG_1716

IMG_1718

Ana yemek olarak balık, tavuk ya da et tercihine göre bir yığın çeşit bulman mümkün ve bu restoran Amerikalılaştırılmış bir Çin olduğundan bütün porsiyonlar çok büyük ve paylaşmak için ideal.

Ben ana yemek olarak tavuklardan orange peel chicken ve almond & cashew chicken’ı, etlerden beef a la sichuanı, Mongolian Beef’i, New York Strip’i ve tabi ki crispy duck’ı çok tavsiye ediyorum. Tüm ana yemekler buharda pişirilmiş pilavla servis ediliyor. Ama noodle’ı çok seviyorsan crispy veya stir-fried şekilde istediğin etle sipariş edip tadını çıkarabilirsin.

IMG_1726

Dumpling çeşitlerinin yetersizliği ve tabi ki benim favorim olan Thai noodle’ı pad thai’nin Çin restoranı olduğundan dolayı burada bulunmaması yüzünden hala diğer Uzak Doğu restoranlarının da yerinin ayrı olduğunu düşünüyorum. Ama karides sever bir insanın o Dynamite Shrimp’i kaçırmaması lazım, benden söylemesi.

IMG_3582

Güzel yemeklerin üstüne tatlı istersen Amerika’da yemeye alışık olduğumuz büyük New York tipi cheesecakeini yiyerek yemeğini keyifli bir şekilde bitirebilirsin.

P.F. Chang’s – Etiler Mah. Nispetiye cad. No: 94 Beşiktaş/ Etiler/ İstanbul

P.S. Popüler bir yer olduğundan hafta sonu için rezervasyon yaptırmak şart, hatta ona rağmen biraz beklemek mümkün.

Paylaş

4 comments

  1. Duygu Nebioglu

    P.F.Changs’te bir kaç önerim de naçizane benim olacak, 8 kişilik gruplar restoranın en üst çatı katında ağırlanıyor ve alt katlardaki sesten hiç etkilenmeden sohbet edebiliyorsunuz. Salt&Pepper Calamari başlangıç olarak alınmalı, yemek olarak favorim ise, Mongolian Beef. Kaçınılması gereken tavuk tabağı ise, klasikleşmiş Sweet and Sour Chicken. Malesef beklentilerimi karşılamadı. Tatlı olarak ise bir berry çılgını olarak ben, denemiş olduğumuz iki tabağı da önerebilirim Red Velvet ve Blueberry Cheesecake..
    Sevgiler bayanlar,
    Duygu

  2. Zeynep Ihlamur Özsaran

    Dynamit shrimp gerçekten bu güne kadar yediğim en leziz karides yemeği idi. Miktar bol ve karidesler iri idi. İki yada üç kişi başlangıç olarak paylaşır. Çok aç değilseniz yanına bir ana yemek ile doyulabilir. Porsiyonlar büyük. Sebzeli dumpıng bence bekleneni vermiyor. Doyurucu ama soslar olmasa zayıf bir seçim. Şarap fiyatları daha makul tutulmalı. En ucuz şarap 120 den başlıyor. Gerçi menüde kalitesiz şarap yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.