İtalyan dondurması iyi ki var diyorsan… Cremeria Milano

İtalyan dondurması iyi ki var diyorsan… Cremeria Milano

Beni tanıyan herkes bilir, dondurma yerken bambaşka bir dünyada olurum. Ben bu tutkum ve aldığım keyfin farkındaydım ama arkadaşlarımın yüzüme yayılan gülümseme ve çocuksu heyecanımla ilgili yaptıkları yorumlar sonrasında bu duygumu kontrol altına alamadığımı anladım:)

Dondurmaya olan sevgimi sen de anladığına göre, mevsim ve mesafe farketmeden bir yığın dondurma denediğimi de farketmişsindir! O yüzden İtalyan dondurmasına sen de düşkünsen mutlaka Cremeria Milano’yu denemelisin.

photo (6)

Ben meyvacıyım diyorsan o zaman kavun, muz, limon, ahududuyu, kışa özel lezzetlerden mandalinayı, yaza özel lezzetlerden de şeftali ve inciri tercih edebilirsin. Benim gibi çikolataya bayılanlardansan tabi ki nutella ve bignolatayı, daha da çikolatalı olsun diyorsan bitter çikolatayı, kuruyemişlerin dondurmayla uyumunu seviyorsan fındık ve cevizi kaçırmamalısın.

Bir de dönemsel lezzetler oluyor ki onların da keyfi ayrı; ramazandaki tahin helvalı dondurmayı ve ara sıra gördüğüm bal kabaklı dondurmayı da yakalarsan seçmek senin elinde.

Benim favorim sahildeki yürüyüşlerin ödülü olarak Bebek’te bu dondurmayı yemek ama öğle tatillerimizde benim gibi dondurma canavarı iş arkadaşlarımla sadece dondurma yemeğe Nişantası’na gittiğimiz de oldu!

Olsa da yesek dersen eve sipariş de verebilirsin!

İstanbul’da Bebek, Nişantaşı, Kanyon, Beyoglu, Şaşkınbakkal, Palladium şubeleriyle İzmir’de ise Alsancak şubesiyle hizmet veriyor.

fotoğraf (2)

Cremeria Milano –  Cevdet Paşa Cad. 43/D  Bebek/İstanbul

Paylaş

0 comments

  1. Pingback: Tüm Türkiye’nin bildiği, merak ettiği dondurmacı… | NeredeYesek?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.