Londra’da bir mahzen… Gordon’s Wine Bar

Londra’da bir mahzen… Gordon’s Wine Bar

Şarap ve peynir ikilisini her zaman çok sevmişimdir; bir de bu keyfe uygun seni dünyadan koparan bir ortamda oldu mu daha ne isterim! Gordon’s Wine Bar ilk keşfettiğimde gerçekten beni çok şaşırtmıştı. Merdivenlerden inip bu basık tavanlı, eski tahta masalar ve birbiriyle uyumsuz sandalyelerle döşenmiş, kavı bile şarapları anca görebilecek kadar aydınlatılmış yere girdiğimde boş olsa bir dakika durmadan korkup kaçarım herhalde diye düşünmüştüm. Ama orayı hiç boş görmedim; hep masa bulmaya çalıştığımızı, stratejik çözümler ürettiğimizi hatırlıyorum.

photo (1)

Bir tarafta içkileri ve çok lezzetli zeytinleri alabileceğin bar, diğer tarafta ise peynirler, füme etler, turşular, mezeler ve tuzlu tartların olduğu ve sıcak leziz ekmekleri de yanında ikram eden bir yemek bölümüyle her şeyi self servis alman gereken bir wine bar burası. Masaları paylaşmak mümkün ama yer bulmak için bir grubun yemeklerle bir grubun içkilerle ilgilenmesi iyi oluyor:)

photo (2)

Mumlarla aydınlatılmış bir masaya oturup keyfe başladığında ise, dünyada neler olduğunu, mevsimleri unutman ve sadece masadaki muhabbete odaklanman mümkün. Eğer iki kişiyseniz ve çok aç değilseniz ayakta takılmak da mümkün.

photo

Farklı ülkelerin farklı gövdelerdeki şaraplarını ve şaraba yakışan kaliteli peynirleri burada bulabilirsin. Şarap listesini görünce seçmek zorlaşıyor gerçekten; yine de bu kadar çeşit arasından seçme şansın olması çok keyifli. Büyük parçalar halinde koydukları peynirlerin de istediğin çeşidini seçebilmen müthiş bir şey bence.

Yaz mevsiminde gittiysen dış kısmında parkın yanındaki abartısız masalarından birine oturup bu güzel lezzetlerin ve şarabın hatta grillde pişen köfte ve sosislerin de tadını çıkarabilirsin.

İş çıkışlarında bir çok insanın uğrak yeri olan Gordon’s Wine Bar, güzel şarap ve mahzen tarzı ortamları seven herkesin görmesi gereken bir şahsına münhasır yer. Maalesef rezervasyon almıyorlar o yüzden benim tavsiyem akşamüstü gidip güzel bir yer kapman ve şarabın tadını çıkarman!

Gordon’s Wine Bar – 47 Villiers Street, City of Westminster, WC2N 6NE, London

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.