Değişik tapaslarla Bozcaada’nın güzel şaraplarının muhteşem uyumu… Corvus Wine & Bite

Değişik tatlar denemeyi, güzel şarapları makul fiyatlara içmeyi seviyorsan Corvus Wine & Bite’a uğramalısın. Menüyü eline aldığında porsiyonların büyüklüklerine göre yemekleri “küçük bir ısırık”, “karga lokması”, “karga kulesi”, “büyük lokmalar” gibi sınıflandırdıklarını görüyorsun. Yemeklerin içerikleri çok karışık olmamakla beraber aklına gelmeyecek şekilde kombine edilmiş; menü çeşitliliği ve küçük porsiyonlar sayesinde bu değişik lezzetlerden bir çoğunu deneme şansın oluyor.

Tapaslar ekmek yerine yassı krakerlerin üzerinde servis ediliyor. Patlıcanlı kuru domatesli ve çam fıstıklı olan da patlıcanlı dut pekmezli ve cevizli olan da çok güzeldi. Şarabın yanında peynirsiz yapamam diyorsan burada peynir tabağı söylemek dışında süper bir alternatifin var: Peynir Kulesi. Benim yerken inanılmaz keyif aldığım ve her öğün zevkle yiyebileceğim muhteşem bir lezzetdi, şiddetle tavsiye ederim.

photo (4)
photo (7)

Tüm yemeklerin köşeli küçük tabaklarda servis edildiği Corvus’ta biraz da karidesli bir şeyler denemek istersen ıspanaklı kırmızı biberli karides sunumuyla da lezzetiyle de fark yaratıyor. Ara sıcaklardan da çıtır tavuk keyifli bir tercih olabilir.

photo (5)

Şaraplara gelince Corvus’un güzel şaraplarının neredeyse hepsini kadeh olarak içmen mümkün. Corpus tabi ki bu kategoriye girmiyor ama tadım yapmak istersen ben beyazlardan Teneia’yı kırmızılardan da Rarum ve Aegea’yı  beğendim. Sen de önerdiğim şarapları ya da sevdiğin üzümleri içeren şarapları bilgili servis elemanlarıyla konuşarak seçebilir buradaki şarap ve yemek tadımının keyfini çıkarabilirsin.

Akaretlerde W Hotel’in hemen sağ altında yer aldığından hafta sonları rezervasyon gerekebilir. İyi keyifler!

Corvus Wine & Bite – Şair Nedim Sokak 5, Akaretler, İstanbul / +90 212 260 5470

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.