Mutfağıyla, ortamıyla Tünel’de Leblon tarzı yeni buluşma mekanı… Date

Uzun zamandır hakkında güzel yazılar okuduğum Date Restaurant & Designers Corner’ın enteresan yemek alternatiflerini ve güzel ortamını Övgü’nün gelişi şerefine deneyelim dedik. Taş duvarları, bölüm bölüm ayrılmış yemek odaları ve loş ışıklandırmasıyla hem keyif veren hem de masada uzun ve derin muhabbetlere odaklanmanı sağlayan bir ortamı var.

20130114-233850.jpg

Biz de NeredeYesek kafadarları olarak önce menüye odaklandık ve enteresan başlangıçlardan birkaç tane denememiz gerektiğine karar verdik.

Bu sırada masamıza gelen kuver içinde krem peynir olan güzel ege tipi bir zeytinyağı ile tost makinasında basılıp üzerine zeytinyağı sürülmüş zeytinli ekmekler şeklinde servis edilmişti. Artık restoranlar kuver çeşitliliğiyle bile kendilerini farklı kılmaya çalıştıklarından biz de bunları değerlendirmekten kendimizi alamadık. Lezzetlerini beğendik ama yine de sıcak çıtır çıtır bir ekmeğin yerini tutmadığını söylemeliyim.

20130114-233902.jpg

Başlangıçlardan fümelenmiş ahtapot carpacio güzel bir kayık tabakta çiçek gibi kesimiyle ve semizotu salatasıyla servis edilmişti, gerçekten kaçırılmaması gereken süper bir lezzet. Çoğu zaman başlangıç olarak peynir tabağı ya da şarküteri tabağı seçmeye yakın biri olarak buradaki güzel seçenekleri görünce diğer alternatifleri denemeyi istedim doğrusu. O yüzden patlıcana sarılı hellim ızgara ve bademli humus sipariş ettik ve hepsini keyifle yedik. Eğer şarap yanına güzel ve değişik lezzetler söyleyerek keyifli bir akşam geçirmeyi seviyorsan burayı denemelisin. Midyeli enginar dolma, tavuk ciğer pate, et tartar, deniz tarağı, ördek dürüm gibi lezzetleri de denemen mümkün.

20130114-233913.jpg

20130114-233926.jpg

Karides, avokado salatanın kişnişli sosu o kadar güzel harmanlanmıştı ki insanın iştahını açan ve marulu lezzetli kılan bir yapısı vardı.

Üst katında tanınmış tasarımcıların özel koleksiyonlarının olduğu bu mekanda servis anlamında da gecemizin tadını kaçıracak bir şeye rastlamadık. Son zamanlarda bir çok şık restoranda da başımıza gelen güzel cam şişelerdeki su servisinin hesaba yansıtılması dışında, şarabımızın boş kalmadığı ama çok doldurulma özensizliğinin yapılmadığı güler yüzlü, bilgili servis elemanlarının kararında ilgilisi ve zamanında servisi ile güzel bir gece geçirdik. Asmalı, Şişhane taraflarında güzel yemek ve rahat sohbet için hatta uzun masalarında keyifli bir kutlama için tercih edebileceğin bir yer, özellikle de bizim gibi değişik lezzet kombinasyonlarını sen de seviyorsun mutlaka denemelisin.

Date Restaurant & Designer’s Corner – Asmalimescit Mahallesi Ensiz Sokak 1/B, Asmalımescit, Beyoğlu

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.