Parfüm gibi hazırlanan ilginç kokteylleriyle Experimental…

Parfüm gibi hazırlanan ilginç kokteylleriyle Experimental…

Londra’da akşam kokteyl içmek istediğinde haftanın hangi günü olursa olsun keyifli bir alternatif bulabilirsin. Ama birçok denemem arasında içtiğim en ilginç kokteylleri ve en keyifli ortamı bu gizemli kokteyl barda buldum.

Sen de güzel bir ortamda ayakta ya da rahat koltuklarda oturarak güzel müzikler eşiliğinde arkadaşlarınla sohbet etmek ve gerçek bir kokteyl deneyimi yaşamak istiyorsan, Londra’da China Town’da dışarıdan bir bar olabileceği hiç anlaşılmayan üst kata çıkınca da farklı bir dünyayla karşılaştığın bu barı mutlaka keşfetmelisin.

Ancak bir konuda seni uyarmak isterim, burası gerçekten keşfetmek isteyen insanlara göre; mojito, margarita gibi klasik kokteyler ya da şarap bira çeşitlerini her zaman bulamayabilirsin. Londra’da bir barda bizdeki gibi atıştırmalıklara çok önem vermediklerinden çerez gibi ikramları da olmayabilir, haberin olsun.

Ama benim gibi sadece ferahlatıcı ve ekşi kokteyller seven birinin bile menüdeki her tür kokteyli severek içebildiğini söylemek isterim. Burası gerçekten isminin hakkını veren, barmenlerin kokteyllerin içine parfüm şişelerinden sıkıyormuş gibi içkileri püskürttükleri, baharatlı lezzetlerin de içkilerde yer aldığı muhteşem bir yer.

photo (8)

İç ferahlatan St. German, Jamaican bitterleri ve ananas aromalı Jamaican Pogo ve Renaissance güzel tercihler olabilir. Menüsünü de zaman zaman yenileyen Experimental’da sen de tekila, rom, viski ya da şampanya gibi sevdiğin içkilerin kombinasyonlarıyla yapılmış deneysel bir kokteyl deneyip bu güzel ortamın tadını çıkarabilirsin.

Arada canlı müziğe de denk gelmenin mümkün olduğu 11’den önce gitmen durumunda rezervasyon gerekmeyen bu güzel kokteyl barı Londra dışında Paris ve New York’ta da keşfetme şansın var, hepsini de tam kaybolduğun düşündüğün anda bulacaksın büyük ihtimalle.

Experimental Coctail Club – 13A Gerrard Street London W1D 5PS

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.