Bebek’te kendini evinde hissetmek… 40 Bebek

Bebek’te kendini evinde hissetmek… 40 Bebek

Bebek’e yeni açılan bu küçük sevimli yere insanın bir daha gidesi geliyor. Ortamı, müzikleri, sıcak kanlı servis elemanları ve iyi ısıtılmış balkonuyla kışın bile dışarıda oturabileceğiniz, içeride barda, bistroda ya da masalarda yemek yemekten, bir şeyler içmekten keyif alacağınız bu güzel yere uğrayın derim.

Menüsünde başlangıç olarak kızartılmış ricotta, bruschetta çeşitleri, kavunda proschitto gibi değişik ve keyifli lezzetlerin yanı sıra peynir tabağı atıştırma tabağı gibi klasikleri de bulmak mümkün. İş çıkışı bir şeyler atıştırmaya ve Ziyapat, Purple gibi ilginç isimli kokteyllerini içmeye gitmek için keyifli bir ortamı var.

IMG_2210

Salata olarak ılık keçi peynirli salatanın yanı sıra pancarlı semizotu salatası da güzel bir tercih olabilir. Ancak porsiyonların çok da büyük olmadığını söylemek isterim. Eğer doyurucu bir yemek arıyorsan güzel risottolarından deniz börülceli ve safranlı karidesli olanı ya da ızgara kuzu kafesi, ızgara bonfile ve ızgara somon gibi ana yemekleri tercih edebilirsin. Yemeklerin sunumları ve lezzetleri çok güzeldi.

40 bebek

IMG_2209

İkram olarak getirdikleri ekmeklerin ve çerezlerin taze ve sıcacık oluşu benim çok hoşuma gitti. Kahvaltı menüsünü merak edip incelediğimde Eggs Benedict, İngiliz kahvaltı tabağı ve pancake gibi seçenekler görüp gelen sıcak leziz ekmekleri de düşündüğümde kahvaltıyı da denemem gerektiğine inandım.

Bebek’te günün herhangi bir saatinde arkadaşlarınla buluşup rahatça sohbet etmek güzel değişik yemekler yiyip iyi bir servisle rahat etmek istiyorsan burayı denemelisin.

40 – Küçük Bebek Caddesi 4, Bebek, Beşiktaş, İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.