Hangi ülkenin kahvaltısını istersen Nar’da bulabilirsin…

Hangi ülkenin kahvaltısını istersen Nar’da bulabilirsin…

Her ne kadar hepimiz geleneksel Türk kahvaltısını karşı koyamasak da bir çoğumuz pancake, croissant, eggs benedict gibi lezzetleri gauda, edam gibi peynirleri yemekten keyif alıyoruz. Serpme kahvaltı yerine arkadaşlarınla ya da ailenle değişik kahvaltı tabakları paylaşmak, özenle hazırlanmış yumurtaları yemek istersen o zaman Nar’ı deneyebilirsin.

IMG_1889

Kahvaltı çeşitlerinden Yiğit’in Tabağı (klasiklerden) alışık olduğumuz kahvaltı lezzetini 5 farklı çeşit güzel türk peyniri ve meyvelerle tamamlamış, çok keyifli. Eğer yumurtalı ekmek, domates biber sote ilgini çekiyorsa Demet İzmirde’yi, croissant özlediysen dikdörtgen bir tahtanın üzerinde servis edilen İdil Pariste’yi kaçırma derim. Tabi ki pancake sevenleri de unutmamışlar, karamel sos, pekmez ve nutellanın da bulunduğu Aslı New York’ta ya da göz yumurta ve sosis, parmak patatesi de içeren Beril (Ben hep Burdayım) isimli kahvaltı tabaklarından birini de pancake yemek istiyorsan keyifle tercih edebilirsin.

IMG_1894

IMG_1890

Beyaz, kaşar veya otlu peynirli, pastırmalı ya da somonlu sahanda yumurtalar, menemenler ve değişik omletlerin arasında seçim yapmakta zorlanabileceğin Nar’da, kahvaltıya eşlik eden taze meyve suları, smoothieler ve enerji veren içecek karışımları da bulman mümkün.

Kırmızı kareli örtüleri, muhteşem ısıtan ama baş ağrıtmayan doğalgaz ısıtıcalarıyla sabah olduğu gibi akşam da şarap ya da kokteyller eşliğinde hava soğukken bile dışarıda boğaz manzarasının keyfini çıkarabileceğin bir yer Nar. Cuma cumartesi canlı müzik saatlerinde güzel peynirleri, hamburgerleri veya pizzalarını yiyerek keyfine ve bütçene göre bir şarap seçerek buradan huzurlu, mutlu ve keyifli ayrılacağın kesin.

Kahvaltı için biraz daha klasiklerin dışına çıkıp iyi servis, güzel ortam, leziz ve çeşitli yiyeceklerle güzel bir hafta sonu sabahı geçirmek için burayı mutlaka denemelisin.

Cafe Nar- Yahya Kemal Cad. No.16/B Rumeli Hisarı, İstanbul

Paylaş

1 comment

  1. caansuu

    Aslı New Yorkta her zaman favorim 😉 bu arada gerçekten de dediğin gibi güzel servis güzel ortam ve değişiklik arayanlar için bire bir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.