Amerika’nın ilk pizzacısının kocaman pizzalarının tadını çıkarmak gerek… Lombardi’s Pizzeria

Amerika’nın ilk pizzacısının kocaman pizzalarının tadını çıkarmak gerek… Lombardi’s Pizzeria

New York’a gitmişken klasikleşmiş lezzetleri unutmamak lazım. Soho’da bulunan Amerika’nın ilk pizzacısı Lombardi’s Pizzeria’ya uğrayıp kendi pizzanı yaratmalısın.

DSC_0275-001

İlk olarak domates soslu (Original) veya beyaz pizza (White) arasında seçim yapıyorsun. White pizza da domates sosu yok onun yerine ricotta ve romano cheese ve sarmısaklı yağ var. Pizzaların küçük ve büyük boyu mevcut. Tabi küçük dediğim bizim İstanbul’da yediğimiz pizzalardan daha büyük, onu belirtmeliyim :)

Bu kararları verdikten sonra üstüne  pancetta, peperoni, köfte, ricotta, biber, ıspanak, mantar gibi seçenekler arasından malzemelerini seçip keyfine göre pizzanı yaratabilirsin. Sonra heyecanlı bekleyiş başlıyor.

DSC_0269

Biz öğlen saatlerinde gidip 7 kişi 4 büyük pizza yemiştik, hepsi çok lezizdi ama Original pizzanın domates sosu biraz fazlaydı, sen de çok soslu olsun istemiyorsan biraz daha az koymalarını isteyebilirsin. Pizzaları gördüğümüzde büyük söyleyerek hata yaptığımızı düşünmüştük ama çok lezzetli olduğu için hepsini bitirdik, tabii sonrasında bütün akşam hiç bir şey yiyemedik.

DSC_0271

Paylaşarak yemek yemeği sevenler ve sıcak akışkan peynirli bol malzemeli pizzaya bayılanlar için çok iştah açıcı keyifli bir yer, pizzanın içeriğini de sen belirlediğin için en sevdiğin pizzayı burada yaratabilirsin.

Bu lezzeti kaçırmamak için sadece büyük gruplar için rezervasyon alan bu pizzacıya gündüz saatlerinde gidersen hemen pizzana kavuşabilirsin. kredi kartı geçmediğinden hesabı ödeyebilmek için yanında nakit para bulundurmayı unutma derim :)

Afiyet olsun!

Lombardi’s pizzeria – 32 spring street, New York City

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.