Asmalı’da gizli lezzet ve eğlence… Propaganda

Asmalı’da gizli lezzet ve eğlence… Propaganda

Indra Taşpınar’ın Suriye Pasajı’nın sonunda Nar Pera’nın karşısında açtığı bu restaurant/bar’da değişik yemekler ve her gece 10’da başlayan canlı müzik ve dj aktiviteleri bulabilirsin. Gazete kağıdı gibi olan menüsü güzel kokteyller ve leziz yemeklerle dolu.

IMG_1896

Başlangıç olarak kadayıfa sarılı karides, acılı sote kalamar ve nachos’u denedik, hepsi çok lezzetli ve değişikti. Sadece nachos alıştığımızdan daha farklı bir şekilde baharatlı olarak hazırlanmıştı, porsiyon olarak küçüktü ama tadı süperdi. Benim favorim muhteşem sosuyla kadayıfa sarılı karidesti. Sen de karidesi seviyorsan mutlaka denemelisin.

IMG_1903

IMG_1902

Ana yemeklerden ıspanağa sarılı et ve yanında havuç püresiyle servis edilen propaganda beef roll; hem sunumuyla hem de lezzetiyle keyfimize keyif kattı. Menüde bulunan pancarlı risotto, enginarlı risotto gibi değişik lezzetleri de ana yemek olarak tercih edersen pişman olmazsın. Gnochhi’si de güzeldi ama diger yemeklere kiyasla ikinci planda kaliyor.

IMG_1914

IMG_1915

IMG_1913

Tatlı olarak nar suyunda pişirilmiş kaymaklı ayva tatlısı ve cheesecake cok leziz. Ama Indra’nın tarifini İtalya’ya gidip öğrendiği mavi renkli (vanilya ve karamelli) dondurma iclerinde mutlaka denenmesi gereken lezzet.

IMG_1917

IMG_1920

Servisin çok iyi olduğu bu restoranda ilgili garsonlar çaktırmadan çok yemeye ikna edebiliyorlar, bu konuda dikkatli olun derim. Gerçi biz yediklerimizden memnun kaldık, sen de yeni lezzetler denemeyi seviyorsan, yemekten sonra da güzel müzikler dinleyebileceğin ferah bir yerde olmak, değişik kokteyller içmek istiyorsan buraya mutlaka gitmelisin.

Yüksek tavan, bistro tipi masalar, loş ışıklandırma ve perdeler arkasında gizlenmiş sahnesiyle Propaganda’ya hafta sonu gitmek istediğin zaman rezervasyon yaptırmanı tevsiye ederim.

Propaganda – İstiklal Caddesi, Suriye Pasajı 166/10, Beyoğlu, İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.