Çok doyurucu bir atıştırmalık arayanlara… Carnegie Delicatessen

Çok doyurucu bir atıştırmalık arayanlara… Carnegie Delicatessen

New York’ta her köşe başında güzel sandviçleri ve cheesecakeleri ile vitrinleri çok çekici bir “deli” bulmak mümkün. Atıştırmanın, sandwich, burger kültürünün bu kadar gelişmiş olduğu bir yerde gerçekten çok lezzetli ve inanılmaz doyurucu sandwichler bulmak mümkün.

Biz de arkadaşlarımızdan aldığımız tavsiyeler doğrultusunda  bu güzel yeri keşfettik. Corned beef, roast beef, hot pastrami, liver, turkey gibi opsiyonlarıyla iki tost ekmeği gibi ince ekmeğin arasına kat kat ince kesilmiş füme et, tavuk, ciğer, domuz salamından hangisi seçersen onu koydukları bu sandwich iki parça halinde servis edilen kocaman bir yemek. Eğer bunu tercih etmezsen tost ekmeği üzerine ince kesilmiş füme et ve üzerinde kaşar eritilmiş şekilde de sipariş etmen mümkün.

photo (3)

Yumurtayla yapılan sandwichlerin, mac & cheese, burger, omlet, pancake gibi klasiklerin de bulunduğu bu delide bence pastrami sandwichi kaçırmamalısın. Çok büyük olduğu için biriyle paylaşmanı tavsiye ederim. Yetmezse bir tane daha söylemek ya da güzel cheesecakelerinden yemek iyi bir alternatif olabilir.

photo (4)

Bir kere yiyince hep aklının kaldığı bu lezzeti denemek için Time’s Square ya da Central Park’a gittiğin bir gün çok açken buraya uğramalısın.

Afiyet olsun!

Carnegi Deli – 854 7th Avenue at 55th Street, New York, 10019

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.