Biriyle buluşmak istediğinde ilk aklına gelecek adreslerden… Delicatessen

Biriyle buluşmak istediğinde ilk aklına gelecek adreslerden… Delicatessen

Nişantaşı’nın giderek daha popülerleşen Mim Kemal Öke caddesinde yer alan Delicatessen’den içeri girdiğinde solunda güzel çeşit çeşit peynirler sağında cookieler, cheesecakeler ve kişler seni karşılıyor. Hepsinin birbirinden lezzetli ve özenli olduğu bu cafe/restoranda güzel yemekler yemen, barında içkini içmen ya da çay, kahve, kahvaltı keyfi yapman mümkün.

photo (1)

photo (3)

 

Sen de benim gibi servisin, sunumun ve lezzetin aynı anda güzel olduğu, insanların piyasa yapmaya değil de arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirmeye geldiği bir yere gitmek istiyorsan her zaman Delicatessen’i tercih edebilirsin. Aynı hisleri yaşadığım Mangerie’yle sahiplerinin aynı olduğunu öğrendiğimde hiç şaşırmamıştım doğrusu.

IMG_1964

Kahvaltıda istediğin peyniri seçebilmenin yanı sıra, güzel pancakeler, Eggs Benedict, Eggs florentine gibi lezzetler bulman, hatta soğutulmuş roze şampanyalar içmen bile mümkün. İş çıkışı güzel bir yemek, istediğin peynir ve şarküteri ürünlerinden oluşan bir şarküteri tabağı ve geniş şarap kavından seçtiğin güzel bir şarapla tüm günün stresini ve yorgunluğunu burada keyfe dönüştürebilirsin.

delicatessen2 Başlangıç olarak peynir tabağının yanı sıra güzel tartoletlerinden seçip küçük atıştırmalıklarıyla da keyif yapabilirsin.  Tütsülenmiş ördek ve armut chutneyli ya da pecorino ve ceviz reçelli olan tartoletleri çok lezzetli, denemeni tavsiye ederim.

IMG_1966

Yemeklerden, deniz mahsüllü makarnası, levrekli iç pilavı, fırınlanmış ördek göğsü, günün kişi ya da zevkine göre sandwichlerden birini seçip hem gerçekten doyurucu hem de sunumu güzel bir yemek ziyafeti yapabilirsin.

photo (4)delicatessen

 

Ben kahvaltısını da yemeklerini de çok sevsem de 2 kişi gittiğimizde barında oturup wasabili fındık veya yanında rokforlu sosla getirdikleri sebze cipsleri gibi ilginç ikramları ve güzel bir şarküteri tabağı eşliğinde şarabımı ya da kokteylimi içmeyi çok seviyorum.

Sen de Nişantaşı’na yolun dustugunde bu güzel yeri denemelisin.

Delicatessen – Mim Kemal Öke Caddesi No:19/1, Nişantası, İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.