Karaköy’de leziz yemekler, ev gibi ortam ve güzel kokteyller…

Karaköy’de leziz yemekler, ev gibi ortam ve güzel kokteyller…

Karaköy’ün karanlık ve eski sokaklarında özellikle gece yürürken insan buralara bu kadar güzel yerler açılmasını yadırgıyor doğrusu. Ama sen de benim gibi kendine özgü ev gibi ortamı ve ilgili servisi olan kafeleri seviyorsan Unter’i denemelisin. Buranın Ops Cafe ve Karabatak gibi diğer çok keyifli Karaköy kafelerine göre iyi yanı ne dersen daha kapsamlı yemek menüsü ve içki içebilme opsiyonu ile keyfine keyif katabilmen derim.

photo (18)

Menüsü başlangıç, ana yemek gibi bölümlerden oluşmuyor ancak her yediğinizin lezzetli olacağına hiç şüphem yok. Benim hoşuma giden şeylerden biri de karışık bir peynir tabağı seçmek yerine istediğin bir peyniri ya da bir tane şarküteri ürününü seçebilmek oldu. Çok da küçük olmayan bir peynir/ şarküteri porsiyonun da 10 TL olması, özellikle iki kişi peynirle başlayıp yemek paylaşmak isteyenler için çok ideal.  Aynı şekilde mini hamburgerleri bacon/gorgonzola/bayırturpu şeklinde üçlü olarak da alman ya da tek tek seçmen de mümkün. İçinde patlıcanlı sos ve gorgonzola peyniri olanı çok sevdim, tavsiye ederim.

photo (17)

Şarküteri ürünlerinden füme tavuk benim gibi tavuk sevmeyen birine bile lezzetli gelecek kadar güzeldi ama yine de italyan salamını veya füme eti tercih ederim tabi ki. Peynir sufle hem çok lezzetliydi hem de çok güzel sunulmuştu, aynı şekilde yanında salatayla servis edilen mantarlı kiş de inanılmazdı, bu lezzetleri kaçırmamalısın.

securedownload

Yemek sonrası içkimize eşlik eden popcorn ve çerezler de ilk masaya oturduğumuzda gelen kızarmış köy ekmeği de güzel ikramlardı. Bu tarz ikram ürünlerinin de lezzetli ve özenle seçilmiş olması bence bir yerin müşteriye verdiği önemi gösterdiğinden burada bir kez daha kendimi keyifli hissetmiş oldum.

photo (16)

Kokteyllerin de güzel olduğu Unter’de ister barda takıl, istersen üst kattaki rahat koltuklarda; ister kahvaltıya git, istersen akşam yemeği için kalabalık bir grup olarak üst katı kapat, her koşulda huzurlu, keyifli, güzel yemekler eşliğinde bol sohbetli bir zaman geçirirsin!

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.