Pad thai’in yeri her zaman ayrı… Busaba Eathai

Pad thai’in yeri her zaman ayrı… Busaba Eathai

Noodle yemeği bir çoğumuz çok severiz ve genelde uzak doğu mutfağı deyince bizim için çok farketmez; hepsinde noodle’ı seveceğimizi ya da aynı tarzda olacağını düşünürüz. Ama üstüste birçok farklı ülkenin noodle’nı yedikten sonra gerçekten pad thai’nin benim favorim olduğunu anladım. Aynı şekilde uzak doğu mutfağındaki currylerin ve pilavların bile bence thai mutfağına özgü olanları daha leziz. Bu mutfağı Londra’da denemek istiyorsan o zaman Busaba Eathai restoranının sana yakın olanına gitmelisin.

Bu restoranın tüm şubelerinde genelde büyük kare paylaşımlı masalar ve sokağa bakan kenarına yerleştirilmiş uzun bar tipi oturma alanlarından oluşuyor. Bazı şubelerinde rezervasyon almadıkları ve baya popüler oldukları için kapısında uzun kuyruklar görmek mümkün.

busaba eathai

Masaya oturduğunuzda menüsünü anlamak biraz zor olsa da; wok noodle seçeneklerinden benim gibi deniz ürünü seviyorsan Pad Thai ve Sen Chan Pad Thai’yi, sevmiyorsan da Pad Thai Jay yersen pişman olmazsın. Bence pad thai’nin en güzel yanlarından biri de içlerine koyduklarını çam fıstığı kırıkları.

busaba eathai2

Izgaralar arasından ördeği (Char-grilled duck), pilavlardan Asparagus fried rice’ı, currylerin de tavuklu ve patlıcanlı olanlarından Green Vegatable Curry ve Jungle Curry2i deneyebilirsin.

Değişik lezzetler denemekten hoşlanıyorsan ve uzak doğu mutfağını seviyorsan çayların, meyve suyu ve smoothie gibi içeceklerin de güzel olduğu bu restorana gelip keyifli vakit geçireceğine hiç şüphem yok.

Busaba Eathai – 106-110 Wardour street – Soho W1f 0TR, London

P.S.: Westfield, Bicester gibi alışveriş merkezlerinde ve Old street, Chelsea gibi Londra’nın başka bölgelerindeki restoranlarına rezervasyon yaptırmak mümkün.

Paylaş

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.