Kordon’da balık keyfi başkadır…

Kordon’da balık keyfi başkadır…

Mezelerin, otların, deniz balıklarının muhteşem olduğu Ege’de deniz kenarında rahat ve huzurlu bir ortamda balıkçı keyfi yapmanın yeri çok ayrıdır. Konu İzmir olunca da Kordon’da oturup gün batımında ya da güzel bir akşamda dışarıda balık ve güzel mezeler yedin mi tüm dertlerini unutursun zaten.

fish house

Sen de ege otlarına bayılıyorsan, balıklı ara sıcaklardan vazgeçemiyorsan Fish House’a mutlaka uğramalısın. İlgili garsonları; deniz ürünlü pazı dolma, bademli dil, beğendili levrek, pestolu levrek gibi değişik yemek seçenekleri ve tabi ki karides güveç, ızgara levrek, lagoş şiş gibi klasikleriyle kendini şımartabilirsin.

fotograf

Kordon’da gün batımında bira, şarap veya rakıyla keyif yapabileceğin bu restoranda balık sevmeyenler için de et seçenekleri düşünülmüş. Normalde İzmir’de hem et hem balık servisi yapan yerlere alışık olmasak da buraya geldiğinde ne yersen ye mutlu olarak kalkacağına eminim.

fotograf (1)image (1)

 

Ben değişik yemekleri sevdiğimden ve burada çok güzel yaptıklarını bildiğimden ıspanaklı ve cevizli mezeyi ya da kabaklı cevizli mezeyi, bademli dili ve beğendili levreği her gittiğimde yiyorum, bence sen de bu lezzetleri kaçırmamalısın.

Fish & Steak House – Atatürk Cad. No.174/a Birinci Kordon, 35220 İzmir

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.