Güzel kokteyller ve canlı müzik keyfi için… Frankie

Güzel kokteyller ve canlı müzik keyfi için… Frankie

Nişantası Sofa Otel’in içindeki Frankie, İstanbul’daki fine dining, bistro ve canlı müzik ihtiyacını aynı mekanda karşılamayı başaran, Sezen Aksu’nun da ortağı olması nedeniyle bazı gecelerde O’nun da sürpriz olarak sahneye çıkmasıyla müşterilerine iyice keyif yaşatan bir yer.

frankie2

Yazın üstü tamamen açılabilecek şekilde tasarlanmış bu mekanın iç kısmında yemek bölümü ve canlı müziğin olduğu bar bölümü bulunurken dışarıdaki terası hem müziğin dinlenebildiği hem de boğaz keyfi yapılabildiği bir yer olarak benim favorim oldu doğrusu. Sen de benim gibi açık hava bir yerde kışın bile üşümeden keyif yapabilmeyi çok seviyorsan, aperatifler, güzel bir içki ve canlı müzik eşliğinde burada güzel bir gece geçirmen mümkün. Salı günü Barbarosun, Perşembe Evrim Özkaynak’ın sahne aldığı Frankie’de, Çarşambaları da genellikle caz müziğin tanınmış insanları sahne alıyor. Müzikin 10’da başlaması güzel ama hafta sonu da canlı müzik olsa işe giden insanlar için daha iyi bir alternatif olabilir bence.

frankie

Yemek olarak Akdeniz ve türk mutfağı içerikli bir menüsü var, özel bir gece için ya da önemli misafirleriniz olduğunda cam kenarı masalarından isteyip kaliteli servis ve geniş şarap seçenekleriyle güze bir akşam geçirmeyi garantileyebilirsiniz. Başlangıçlardan dana yanağı ile yapılmış talaş böreği, enginar mücver ya da değişik bir şey denemek istiyorsanız içine rakı enjekte edilmiş kavunda proschitto yiyebilirsiniz. Ana yemek olarak da kuzu pirzola ya da fener balığı güzel tercihler olabilir.

frankie3

Yalnızca müzik dinlemeye ya da terasında bir şeyler içmeye gitmek istiyorsanız, orada da atıştırmalık birşeyler almanız mümkün. İçkilerin çok da uygun fiyatlı olmadığı Frankie’de bu fiyatları (şarapın kadehine 27, kokteyllere 40 civarı) biraz da iyi servis ve müzik için verdiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak ben sakin bir gece gittiğimde çok daha ilgili bir servisle ve ikramla karşılaştım. Canlı müzik gecelerinde biraz daha ilgisiz ve siz söylemeden çok da ikrama yanaşmayan bir yaklaşımları var. Biz meyve ve çerez istediğimizde getirdiler, ancak çok güzel olduğunu inkar edemeyeceğim meyve tabağına 25 lira ödeyerek ayrıldık. Yine de çok keyifli bir geceydi, sonuçta müzik için birçok yere giriş parası verdiğimiz düşünüldüğünde fiyatlar çok da abes kaçmıyor.

Güzel müzik, manzara ve değişiklik arıyorsan burayı denemelisin.

Frankie – Sofa Hotel Teşvikiye Caddesi 41, Nişantaşı, Nişantaşı, Şişli

Paylaş

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.