Peynirin adresi… La Fromagerie

Peynirin adresi… La Fromagerie

Londra’nın Marlyebone bölgesinde pek de alışık olmadığımız bir peynir dükkanı var. İçeri girince her tarafın güzel ürünlerle sarılı, bir yerde meyveler, bir yerde soslar, taze kurabiye ve kekler, zeytinyağları, makarna ve bakliyat çeşitleri… Ve tabi ki kapısı sıkıca kapatılmış güzelce soğutulmuş bir peynir odası var ki arayıp da bulamayacağın bir çeşit olamaz orada. Hatta bir yığın yeni bilgi edinip çıkıyorsun o odadan.

la fromagerie

Bu mekanın mini bir market gibi olmasının yanında raflarda duran her şey sanki evinin raflarında duruyormuş da atıştırabilirmişsin gibi geliyor. Biraz daha içeri girince bank şeklinde masalarını ve duvar kenarındaki bar havasındaki kısmı görüyorsun. Buraya gelip tadım yapmamak olmaz. Şarap ve onların şaraplara uygun önerdikleri peynir tabağı çeşitlerinden birini seçmeli, burada mutlaka şarap & peynir keyfi yapmalısın.

la fromagerie 3

Gece erken kapattıklarından gitmek için en uygun saat akşam üstü saatleri bence. Oturamayacak bile olsan görmeden dönmemelisin, çok keyifli ve özel bir yer.

La Fromagerie – Marylebone High Street W1, London

Paylaş

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.