Kuruçeşme’de Kuleli manzarasına bakan güzel barıyla bir Akdeniz mutfağı…

La Mancha, İncirli Şaraphane ve Kydonia’nında içinde yer aldığı üç katlı kocaman bir evin en üst katında birkaç ay önce açılan İspanyol ve İtalyan mutfağını harmanlamış bir mekan.

photo (5)

Ortamı, manzarası ve iç döşemesiyle insanı çok mutlu eden bu restoranın barında keyif yapmaya gitmek de çok keyifli. Menüsü küçük sıcak ve soğuk tapaslardan oluşuyor. Eğer tapasların birçoğunu aynı anda denemek istersen, patatas bravas, kroket, patlıcanlı mezeler, zeytin, tavuk ciğer pate gibi seçenekleri içinde bulunduran The Black Plate (62 TL) ‘yi deneyebilirsin. Çok aç olmayan üç bayanı rahatça doyurabilecek bu tabak erkekler için daha çok aperatif niteliğinde olabilir. Patatas bravas tam ispanyol tarzında servis edilmese de kendisi ve sosu çok lezzetliydi. Sıcak tapaslardan tavuk şiş çok güzel marine edilmişti, denenebilir. Domates soslu patlıcan yanında kızarmış ekmeklerle servis ediliyor, porsiyon olarak az olsa da lezzeti süperdi.

photo (21)

la mancha

Birçok yerde bahsedilen ve sunumu çok havalı olan parmesan tekerinde pişirilen makarnadan (Bucatani) ise umduğumuzu bulamadık açıkçası. Çıtır deniz mahsülleri de kalamar, karides, mezgit gibi birçok çeşidin yanı sıra kabak gibi sebzelerinde kızartıldığı lezzetli bir tabaktı.

photo (22)

Şarapların altındaki İncirli Şaraphane’yle ortak işletmeye sahip olmasından dolayı çok çeşitli olduğu ve nispeten uygun fiyatlara satıldığı (70 TL civarında güzel türk ve ithal şaraplar bulmak mümkün) La Mancha’da, ortam çok güzel olmakla beraber yemekler çok da müthiş değildi.

Tatlılardan churros ve espresso ve çikolatalı tartı denedik. Churrosun içinin daha yumuşak olması daha uygun olurdu, tartın da çok bir esprisi yoktu.

Yine de özellikle balkonunun güzelliği beni cezbettiğinden mutlaka içki içmeye uğranabilecek, peynir tabağı ve birkaç tapas deneyerek keyif yapılabilecek bir yer. Türk/Yunan mezelerini ve meyhane tarzını daha çok severim diyorsan alt katında aynı işletmeye ait Alaçatı kökenli Kydonia’yı da deneyebilirsin.

Bol keyifler!

La Mancha – Muallim Naci Caddesi 107, Kuruçeşme, Kuruçeşme, Beşiktaş

P.S. Manzara söz konusu olunca rezervasyon yapmakta fayda oluyor.

Rezervasyon için Papyon Rezervasyon Yap

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.