Muhteşem manzara ve mezeler Cihangir’de buluşursa… Demeti

Meyhaneye gitmenin çok büyük bir sebebi de o güzel mezeleri sevmen mi? Rakı masasında uzayan sohbetleri güzelleştiren salatalar, mezeler ve güzel ara sıcaklardır aslında. Hayatımızın büyük bir bölümünü yemekleri hızlı bir şekilde keyif yapamadan yiyerek, sohbetimiz bölünerek geçiriyoruz. Bence ailemizle, arkadaşlarımızla gerçek yakınlığı kurabildiğimiz, birbirimizi gerçekten dinleyebildiğimiz nadir yerlerden biridir meyhane ya da balıkçı sofraları, o yüzden benim için yeri gerçekten ayrı.  Demeti de muhteşem manzarası, kaliteli servisi ve ege tipi mezelerin bile sunulduğu harika menüsüyle giden herkeste iz bırakacak bir yer.

demeti 3

Kalabalık gruplara fiks menü seçeneği sunmasına rağmen ben o güzel mezelere bakıp kendi istediklerimi seçmekten yanayım. Mezelerden muammara, köpoğlu ve levrek marineyi, ara sıcak olarak yunan adalarındaki tarifsiz ahtapotlarla yarışan ızgara ahtapotu ve arnavut ciğerini denememek olmaz. Hala doymadım diyorsan güzel levrek, çipura veya köfte, kuzu şiş gibi seçenekler de bulman mümkün.

demeti 2

demeti 1

Yemek üstüne dondurmalı irmik ya da sufle gibi klasik tatlıları tercih edebileceğin gibi elmalı baklava da elmalı ve şerbetli tatlıları sevenler için güzel bir alternatif.

Küçük balkonundaki masalardan birine iki kişi gitmeyi başardığında, güzel İstanbul manzarasının tadını çıkarabiliyorsun gerçekten. Bu yüzden önceden rezervasyon yapmanı çok tavsiye ederim. Eğer kalabalık bir grup olarak gitmek istiyorsan arkadaki odayı kapattırıp istediğiniz müzikler ve gürültü yapabilme özgürlüğüyle güzel bir akşam geçirebilirsin.

Cihangirin rahatlığını, İstanbul manzarasını ve güzel mezeleri buluşturan bu meyhaneyi gidilecekler listene eklemelisin! :)

Demeti – Şimşirci Sokak 6/1 Cihangir – İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.