Boğaz’a karşı kahvaltıdan vazgeçemeyenler Sade Kahve’yi bilir…

Boğaz’a karşı kahvaltıdan vazgeçemeyenler Sade Kahve’yi bilir…

İstanbul’a geldiğim ilk seneden beri, yaz kış eski usul alttan közle ısıtmaları sayesinde keyifle gidip dışarıda oturduğumuz yerlerden biri Sade Kahve’dir. Serpme kahvaltıyı büyük porsiyonlar halinde bir çok peynir çeşidiyle sundukları ve yanında sıcak simitleri eksik etmedikleri için burası benim çok sevdiğim kahvaltı klasiklerinden bir tanesi cidden. Salaş bir yer olmasına rağmen üst üste oturma durumu olmaması da ailemi de keyifle götürebilmemi sağlıyor.

photo (24)

Rumelihisarı’nda olduğu için sabah 10.00-13.00 arasında yer bulmak için diğer birçok yer gibi sıraya yazılmak gerekse de, düzenli bir sistemleri olduğu için canın çok sıkılmadan güzel bir yere oturup taze bol çeşitli kahvaltının, çiğ böreklerin tadını çıkarabiliyorsun. Yıllardır aynı insanlar çalıştığından hem ne istediğini çabuk anlayıp hızlı servis yapıyorlar hem de çayını eksik etmiyorlar.

photo (23)

Buraya açken gidip hem özenle hazırlanmış yumurtaların ve çiğ böreklerin hem de çıtır simitle bal kaymağın tadını çıkarmalısın. Yazları meyvaların da çok taze olduğunu ve kahvaltı üstüne erik, çilek yediğimiz dönemi de çok özlediğimi belirtmek isterim. Güzel havalarda da üst kattaki terasında oturup boğaz trafiğinden etkilenmeden manzaranın keyfini çıkarabilirsin.

photo (25)

Benim için her kahvaltıcının kendince diğerlerinden daha iyi olduğu yönleri vardır. Buranın en sevdiğim özelliklerinden biri çeşit çeşit peynirleri, çiğ böreği ve üstten ısıtma ile başımızın ağrıması yerine ayağımızı ısıtan daha nostaljik havaya sahip közleri….

Sen de Hisar’ı seviyorsan ve yaz kış aynı keyifte her saatte güzel ve iyi servis alabileceğin bir yer arıyorsan Sade Kahve’ye gitmelisin.

İyi keyifler,

Sade Kahve – Rumeli Hisarı Mh., 34470 İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.