Kaş’ta lezzet şöleni… Nereid Meyhanesi

Kaş’ta lezzet şöleni… Nereid Meyhanesi

Meze ve ara sıcaklara bayılan biri olarak, Kaş’a gitmeden önce yaptığım araştırmalar sonucu bu yaz açılan Nereid Meyhanesi’ni denemeyi aklıma koymuştum. Hemen o geceye yer bulmanın zor olduğu bu iki katlı meyhanede beyaz taş duvarlar ve mavi beyaz kareli masa örtüleriyle Ege sahilleri ve Yunan adaları havası esiyor.

Ortam da müzikler de çok keyifli, hatta ikinci katındaki balkondan süper bir manzarası da var. Ancak konu yemekleri seçmeye gelince cidden baya bir zorlanıyorsun.

L1000994

Saganaki peyniri, radika, cibes gibi ege otları, patlıcanlı soğuk mezeler dışında deniz mahsüllü pazı sarma, bebek ahtapot ızgara, kılıç balığı pastırmasından paçanca böreği ve romlu parmesanlı jumbo karidesler gibi insanın aklını başından alan ara sıcakları da denemen gereken bir yer Nereid.

L1000999

L1000992

Hem güzel meyhane müziklerinin hem ege mezelerinin tadını çıkartıktan sonra hala yerin varsa rakı soslu levrek, tekila soslu çipura gibi değişik ana yemeklerini, yoksa da fırında tahinli & elmalı helva, kızarmış dondurma gibi tatlılarını ve güzel meyvalarını yiyerek keyfine keyif katabilirsin.

Kaş gibi zaten çok keyifli olan bir yerde muhteşem bir akşam geçirmek için Nereid’e mutlaka uğramalısın.

Nereid Meyhanesi – Süleyman Sandıkçı Sok. No:8, Kaş, Turkey

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.