İnce detaylar ve lezzet bir arada… Limonata

İnce detaylar ve lezzet bir arada… Limonata

İzzet Çapa’nın ilginç mekanlarından biri olan Limonata, aslında City’s´de sinema yanında yer alan bir kafe gibi. Ancak iç mekan döşemelerinde kullandıkları enteresan detaylar, manzaralı balkonu, iştah kabartan tatlı büfesi ve güzel yemekleri ve kokteylleriyle birçok insanın kapısında seve seve kuyruk bekleyebildiği bir yer…

photo-1

Mahalle açıldığından beri hafta içi gittiğinde kuyruk beklemeden yer bulman ve buradaki güzel lezzetlerin tadını çıkarman mümkün. Kese kağıdında getirdikleri ekmeklerden dereotlu mısırlı kek ekmek zeytinyağının içindeki güzel krem peynirle keyifle yeniyor. Sonrasında doyurucu bir pizza, hamburger ya da makarnayla güzel bir kokteyl ya da şarap keyfi yapabilirsin. Pizzalardan dört peynirli breasola ve şarküteri pizzayı deneyebilirsin. Ancak tatlı büfesinin yakınında oturacaksan hafif bir keçi peynirli salata yiyerek tatlıya yer bırakman daha iyi olabilir.

photo-3

Tatlılardan nutellalı krep, vişneli crumble, çilekli truffle ya da sana hitap eden bir cheesecake iyi bir tercih olabilir. Ama insan oraya gidince keşke hepsinde azar azar alabileceğim bir tadım tabağı olsa diyor. O kadar çeşit arasından seçmek gerçekten çok zor. Güzel bir pastaneye girdiğinde yaşadığın kararsızlığı Limonata’nın tatlılarını seçerken yaşayabilirsin.

photoOrtamın bu kadar ilginç olmasının tek kötü yanı da içeride oturduğunda masaya ilgini toplamakta zorlanıyorsun… Duvarlardaki resimler, masalara fırın kaplarında giden yemekler, metal küçük saksılardaki süper kokan patates kızartmaları ister istemez gözünü alıyor :)

photo-2

Nişantaşı’ndayken güzel yemekler yiyip, manzaraya karşı keyif yapmak istiyorsan ya da tatlı krizin geldiyse burayı denemelisin!

Limonata – Teşvikiye cad.City’s AVM (Sinema Katı) Şişli / Nişantaşı

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.