Güzel yemek yapmayı öğrenmek gerek diyorsan… Doors Akademi

Benim gibi yemek yemeyi seven insanların bir çoğu aslında yapmaktan da keyif alır.  Ben de işten kalan vakitlerimde değişik yemekler öğrenmek için İstanbul’daki yemek okullarını deniyorum.  Bu okullarda İtalyan mutfağı, Cheesecakeler, Osmanlı mutfağı, Uzak Doğu mutfağı, et pişirme teknikleri gibi günlük workshop alternatiflerinin yanı sıra yine amatörlere özel 2 aylık kapsamlı eğitimler de bulmak mümkün oluyor.

IMG_2557

Benim katıldığım İtalyan mutfağı eğitiminde tavuk ciğeri pate, ıspanaklı ravioli, acılı soslu kalamar ve tiramisu şeklinde bir menü hazırladık. Her birini yaparken ayrı detayları öğrenmiş oldum. Örneğin, tiramisuyu pişirmeden ve içine içki değil sadece kahve sosu koyarak hazırladık. Patenin yanına şeker ve marsala şarabı kullanarak hazırladığımız soğanlar ise restoranlarda yemeklerin ve peynir tabağının yanında görüp hep merak ettiğim bir lezzetti. Onun dışında makarnanın hamurunu ıspanaklı olarak hazırlayıp kendimiz açmamız da gerçekten çok eğlenceliydi. Bu eğitim sayesinde aslında sunumu çok güzelleştiren bu ayrıntıları öğrenip sen de evde keyifle ve kolaylıkla yapabilirsin.

IMG_2558

Özellikle bir kaç arkadaşını kafalayıp gidersen yemek yaparken aynı zamanda yaptıklarını yediğin için birlikte güzel zaman geçirebilirsin. Ayrıca orada kullandığın hayat kurtaran aletleri görünce (mikser yerine KitchenAid gibi) mutfak eşyaları alma isteğin artabilir haberin olsun. Bir de bu eğitimden sonra ben bir çok yemeyi yaparken zeytinyağı soğan sarımsak gibi temel unsurların yanı sıra havuç, kereviz gibi sebzelerin ve şarabın yemeğin sosuna çok güzel lezzet kattığını öğrenmiş oldum.

photo (27)

Sen de yemekle ilgili her şeyi seviyorsan, püf noktalar öğrenmek ve keyifli zaman geçirmek için bu workshopları deneyebilirsin.

Doors Akademi – Halide Edip Adıvar Mahallesi, Melikşah Sokak, No:9/1, Şişli, İstanbul

P.S. : Yeri Şişli’de çok kolay gibi görünse de baya ara sokaklarda kalıyor, haritada yerine önceden bakıp gitmekte fayda var.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.