İzmir dedin mi akla Kordon’da bira patates keyfi gelir…

İzmir dedin mi akla Kordon’da bira patates keyfi gelir…

Güneşli İzmir’de akşam üstü buz gibi bira içmenin keyfi ve alışkanlığı başkadır… Havanın çoğunlukla güneşli olduğu İzmir’de her gün sokaklarda bira patates keyfi yapan neşeli insanlar görmek mümkün oluyor o yüzden.

Sen de benim gibi deniz manzarasında ve güzel atıştırmalıklarla keyif yapmayı seviyorsan, İzmir’deyken uğraman gereken yerlerden biri Sirena. 1976’dan beri açık olan bu birahaneye annemler de öğrenciyken ve hala gelmekten çok keyif aldıklarına göre Sirena’nın kalitesini ve keyifli ortamını hala koruduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Bira patatesin muhteşem uyumuna inanıyorsan burada her zaman buz gibi bira ve lezzetli patatesler bulabilirsin. Her ne kadar sorduğumuzda patateslerin dondurulmuş olduğunu söylemiş olsalar da gerçekten evde yapılmış patatesler kadar lezizdi. Atıştırma tabağı ise benim buradaki favorilerimden. Evdeyken sigara böreği ve sosis yemeyi tercih etmesem de Kordon’da bira eşliğinde peynir ve patates kroketler, sosis, minik köfteler ve peynirli sigara börekleri gerçekten çok keyif veriyor. Atıştırmalık olarak karışık meze tabağı ve yoğurtlu domates soslu patlıcan, patates kızartmaları da muhteşem alternatifler.

photo (29)

Ortaya bir şeyler söyleyerek doyamam diyorsan patates kızartması eşliğindeki güzel hamburgerleri deneyebilirsin. Tabi ki menüden daha sağlıklı alternatifler de seçmen mümkün. Ama sen de benim gibi her gün Kordon’a gidemiyorsan canının çektiği ilk lezzetin tadını çıkar!

İyi keyifler.

Sirena –  Atatürk cad. No:194/1A Alsancak İzmir

Paylaş

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.