Sağlıklı ve keyifli bir yemek için aklı gelen ilk adres… Sosa

Sağlıklı ve keyifli bir yemek için aklı gelen ilk adres… Sosa

Ne zaman canım güzel bir salata istese aklıma ilk gelen hep Sosa olur. Kendi zevkine göre lezzetli bir salata bulabileceğin, istersen tahıllı ya da yeşillikli bir baz seçip güzel malzemelerle kendi salatanı yaratabileceğin bir yer burası. Açken karar vermenin zor olduğunu bildiklerinden peynirli; ızgara tavuk, et veya balıklı; ve sebzeli tahıllı birbirinden güzel yaklaşık 20 çeşit salatayı menüsünde bulundurması da seçim yapmayı gerçekten çok kolaylaştırıyor.

Siparişinizi verdikten sonra masaya zeytinyağıyla birlikte gelen güzel zeytinli kek gibi ekmeklerinin lezzetini anlatmak gerçekten zor, sadece onları yemek için bile gidebilirsin.

photo (30)

Izgara bir şeyler yemek isteyenlere ise baharatlı ızgara tavuk ve ızgara somonu kesinlikle tavsiye ederim. Yemeklerin yanında gelen salatalar ve fesleğenli püresi de muhteşem. Diyetini bozmadan protein almak istersen lezzetli low fat köftesini ızgara olarak ya da salatanın üstünde tercih edebilirsin.

Benim salatalar içinde favorilerim tulum peynirli, mercimekli keçi peynirli ve ızgara bonfileli olan salatalar ama bir çoğunu denemiş biri olarak burada salatayla doymanın mümkün ve keyifli olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

photo (31)

Çok aç olanlara ve diyet derdi olmayanlara ise güzel wraplerini, müthiş ızgara bonfileli peynirli sandviçini ve üç peynir ve pestolu makarnasını tavsiye ederim. Makarnanın tipini kendin seçiyor olman da bavette ya da penneyi özel olarak sevenleri mutlu edecek bir şey, hangi sosu istiyorsan onu istediğin makarna tipiyle sipariş edebilirsin.

Buranın bir diğer güzelliği de güne iyi başlamanı sağlayan, enerji veren, yenilenmene ve detoksa yardımcı olan lezzetli taze sıkılmış içeçekleri ya da yemeğin yanında şarap içmek istiyorsan uygun fiyatlı house wine’ı ve güzel şaraplar alternatifleri.

Kanyon’da, Akmerkez’de, City’s Nişantaşı’nda, Palladium ve Hillside Trio’da bu güzel lezzetlerin keyfini çıkarabilirsin. Sağlıklı beslenip mutlu olmak için, sinema öncesi güzel bir yemek için Sosa’yı denemelisin.

Sosa Kanyon – Büyükdere Caddesi Kanyon – No 171-172 Levent İstanbul

Rezervasyon için Papyon Rezervasyon Yap

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.