Güzel ve taze bir boyoza ya da bol malzemeli bir tahinli çöreğe kim hayır diyebilir…

İzmirli olanların vazgeçemediği gevrek ve boyozun en tazesini ve en lezzetlisini İpek Unlu Mamüllerde günün her saatinde bulabilirsin. Sen de benim gibi hamurişlerine bayılıyorsan buradaki çeşitleri görünce iştahının açılacağının garantisini veririm.

photo (32)

Kepekli, mısır unlu ve çavdarlı gibi ekmek çeşitlerinin yanı sıra, sade ve zeytinli açmaların, poğaçaların, yağlı ve yağsız boyozun en güzelini, gevreğin en çıtırını burada bulabilirsin. Bu güzel hamurişlerinin varlığı kahvaltı sofrasındaki söğüş tabağına, peynirlere ve özenle hazırlanmış yumurtalara bile gölge düşürebililir.

photo (35)

İpek Unlu Mamullere gelmişken buradaki tatlılardan da denemelisin. Her ne kadar acıbadem kurabiyesi, koko ve muffin çeşitleri de inanılmaz lezzetli ve taze olsa da tahinli çöreğinin yeri benim için ayrıdır. En dış kısmı bile bol tahinli olan bu pizza büyüklüğündeki çöreği kahvaltını keyifle bitirmek için ya da akşam üstü çayı eşliğinde deneyebilirsin.

photo (33)

Karşıyaka’da bir kaç farklı şubesi bulunan bu güzel fırından tatlı tuzlu kurabiyeler alıp çay keyfi de yapabilirsin.

Afiyet olsun

İpek Unlu Mamuller- 1675 sk. No 151 Alaybey İzmir

Paylaş

3 comments

 1. Anonim

  Boyozu anlatırken keşke boyoz resmi kullansaydınız. Biz izmirliler o fotograftkine poğaça deriz.Boyozu biraz daha arastırın isterseniz.

  1. Gonca

   Selamlar, biz de İzmirliyiz ve boyozu çok seviyoruz. Fotograftaki yağsız boyoz, yağlı boyozun daha farklı bir görüntüsü var, onun da görselini çekince yazıya ekleriz.

 2. FahreDDinDeveci

  Son 10 yıldan beri İzmirde yaşayan bir kişi olarak diyebilirimki her geçen sene BOYOZ biraz daha kötüleşiyor! Hangi Yağın kullanıldığını ve hangi şartlarda kimlerin hazırladığını bilen varmıdır?!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.