Lezzetli mezeleri,güzel müziği ve ferah ortamı olan meyhane… Safi Meyhane

Lezzetli mezeleri,güzel müziği ve ferah ortamı olan meyhane… Safi Meyhane

Şişhane’de yenilerde açılan bu meyhaneden her yerde modern meyhane olarak söz ediliyordu. Yüksek tavanları, temiz masaları ve yuvarlak küçük çukur tabaklarda meze sunumuyla alışılmış meyhanelerden daha farklı bir havası var Safi Meyhane’nin.

photo (38)

photo (39)

 

Kaliteli bir peynir ve porsiyonu küçük de olsa lezzetli bir çok farklı meze ile yemeğe başlayıp burada keyifli bir gece geçireceğini hemen anlıyorsun. Mezelerden tahinli bir sosla sunulan közlenmiş biberi, patlıcana sarılı cevizli tulum peynirini ve halep köfteyi mutlaka denemelisin. Klasikleşmiş lezzetlerden fava, patlıcan salatası ve Ege balıkçılarının favorisi olan atom da çok güzeldi. O yüzden, 4 kişiden fazla gitmeyi düşünüyorsan fiks menü seçip gerekirse önceden menü değişiklik isteklerini çok yapıcı İşletmecisi Ersel Bey’le paylaşırsan bir çok çeşit mezeyi aynı anda deneme şansın olabilir.

photo (40)

Ara sıcak olarak denediğim tereyağında karides ve çöp şişte mantı güzeldi ama kalamar yerine ciğeri tercih etmekte fayda var.

Ana yemeklerden ise beğendili köfte sunumuyla ve lezzetiyle güzeldi, fiks menü de günün balığını da getiriyorlar, eğer çok balık meraklısı değilsen meyhane havasında o güzel köfteyi denemeni tavsiye ederim.

photo (41)

Tatlılardan tahinli sufle çok hafif ve lezzzetliydi. Dondurmalı irmik helvasını yemek de keyifliydi ama çok daha güzellerini bulman mümkün tabii. Rakılı dondurmada ise kavun tadı hakimdi ve yemeğin üstüne muhteşem gitti, mutlaka denemelisin.

photo (42)

Fonda güzel 45likler çaldığı Safi Meyhane’ye lezzetli yemekler eşliğinde keyifli bir akşam geçirmek istiyorsan kesinlikle gitmelisin. Fiks menü fiyatları birçok meyhanedeki gibi limitsiz içkiyle 90-100 lira civarında. Servis, sunum ve ortam da meyhane standartlarının üstünde, kalabalık bir grup olarak gideceksen büyük iç mekanı sayesinde yer bulabilmen mümkün. Havalar güzelken de dış kısmında oturup Şişhane’nin hareketli ortamını izleyerek keyif yapabilirsin.

Safi Meyhane – Meşrutiyet Cad. No: 84 Şişhane

Paylaş

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.