Londra’ya gitmişken her birayı bulabileceğin bu pub’a uğramalısın…

Londra’ya gitmişken her birayı bulabileceğin bu pub’a uğramalısın…

Pub denince akla gelen şehir Londra’da sayfalarca uzunluktaki menüsüyle tüm biraları bulabileceğin bir yer Porterhouse. Yarım katlardan oluşan bu pubta kaybolmak bir gelenek olabilir. Ancak bu kadar buyuk bir yer olmasına rağmen her saat dopdolu olan bu pubda, iş çıkışı akşam üstü keyif birasını içen, gece bir yerlere gitmeden önce bir şeyler atıştıran ya da geceyi sonlandıran insanlar görmek mümkün.

porterhouse2

Muhteşem Irish biralarını ve bir çok güzel birayı draftlardan pint olarak alabilirsin. Bu biraların yanında güzel yemekler de yemek isterim dersen önce bir masa bulmaya çalışmalısın ve tipik ingiliz publarında olduğu gibi masa numaranı söyleyerek bara gidip yemeğini söylemelisin. Bütün bu çabaya değdiğini söylemem gerek.

porterhouse

Atıştırmalık bir şeyler istiyorsan Nachos, Mezze Platter, Patates ve Fırında Camember’i gayet doyurucu. Yine de ana yemek isterim diyorsan farklı peynirler ve içeriklere sahip burgerlerini, pizzalarını ya da içinde et olan klasik İngiliz tuzlu tartlarını deneyebilirsin.

porterhouse3

Biralara gelince buraya gelmişken Irish birası denemelisin. Sarı renkli, hafif, Pilsener tarzı biraları, Gusta tibi buğday biralarını, kırmızı aleleri ya da bir İrlanda klasiği olan Guinness’i denemeden buradan ayrılmamalısın.

Porterhouse – 21-22 Maiden Ln, London WC2E 7NA

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.