Şişhane’de güzel manzaralı bir alternatif…

Şişhane’de bu sıralarda bir takım apartmanlar butik şehir otellerine dönüşmeye başladı. Hepsi de çatı katlarının manzarasından yararlanarak oradaki restoranları da ilgi çekici bir hale getirmeye çalışıyor tabii. Cachi de Şişhane’deki Adahan Otel’in üst katında geniş terası ve ferah çatı odası tipindeki ahşap döşemeli iç kısmıyla restoran olarak hizmet veriyor.

Menüsünü ilk okuduğumda güzel makarna alternatifleri, füzyon pide ve pizzaları ve değişik başlangıçlarıyla ilgimi çektiğinden kalabalık bir arkadaş grubumla burayı denemeye gittik. Servis anlamında iyi bir hizmet sunmaya çalışan İşletmecisi içeride kalabalık bir grup olacağı ve oldies çalacağı şeklinde bizi uyarmıştı; ancak yaş grubu tahminimizi biraz üstünde çıkınca çalan oldies şarkılar hayal ettiğimiz gibi değildi. Yaş grubu yazın terasında oturulmaya başlayınca belki biraz daha gençleşebilir.

photo (53)

photo (52)

Yemeklere gelince, sıcak ekmekler ve yanında ikram olarak gelen zeytinli ve turşulu zeytinyağı çok lezizdi. Karanfilli sıcak peynir ve portakallı fava da ilginçti ancak çok şart değildi. Makarnalara gelince, benim en heyecanla beklediğim lezzetlerdi, sunumu da güzeldi ancak fazla soğuk servis yapılıyordu ve pek özellikli değildi.

photo (50)

Yemek yemek istersen kuzu incik, pizza ya da pide çeşitlerini tercih edebilirsin. Ama tabi çok yakınında olan Miss Pizza’nın pizzalarını ben kesinlikle tercih ederim.

photo (51)

Kokteyl olarak ise mojitosunun alkol oranı iyiydi ve lezzeti güzeldi. Yaza doğru terasında gençlere hitap eden bir organizasyon yaparlarsa bir daha denenebilir. Belki de daha yeni olduğu için mutfağı tam oturmamış olabilir ancak şu anda İstanbul’daki güzel alternatifler düşünüldüğünde başka yerleri deneyebilirsin.

Cachi – Asmalı Mescit Mahallesi General Yazgan Sokağı No.14 Beyoğlu /İstanbul 34430 Türkiye

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.