Gunaydin karsilastirmali Nusr’et…Etten vazgecemeyenlere…

Gunaydin karsilastirmali Nusr’et…Etten vazgecemeyenlere…

Günaydın’da yıllarca çalışmış olan Nusr’et´in, et işini iyice öğrenmiş olarak Etiler Çamlık Sokak’ta kendi yerini açmasının üstünden sadece birkaç sene geçti ama şu sıralar Steakhouse’lar içinde en çok konuşulan, en piyasa ve kapısından uzun kuyruklara rastladığımız tek yer aslında. Doğuş grubunun hisselerinin büyük bölümünü alması sonrasında Haziran 2012’de Nispetiye Caddesi üzerindeki yerini açtıktan sonra yer bulunmama ve bekleme olayı da giderek arttı.

Başlangıç olarak gelen füme et tabağı cidden lezzetli ama tulum peynirli salatası Günaydın’a kıyasla daha özensiz ve az peynirli. Lokum’una diyecek bir şey yok, tadını çıkartmak lazım. Şaşlık ve kuzu sırtı da güzeldi ama Chatauebriand’ı Günaydın’la yarışamaz.

photo (2)

Baharatlı patatesleri et yanında müthiş gidiyor.

photo (1)

İmam Çağdaş‘tan getirdikleri havuç dilimleri etlerin üstüne çok keyifli geliyor hakikaten, ama sen de istediğin takdirde İmam Çağdaş’tan sipariş verebilirsin aklında olsun, tüm Türkiye’ye gönderiyorlar zaten.

Rezervasyona rağmen bekletmeleri, suyunu doldurmayı unutmaları, yemeğini hızlı yemeni isteyen tavırları, çaya bile para yazmaları sebebiyle burada güzel yemeklerin tam anlamıyla tadını çıkaramıyorsun. Ticari kaygılarına azaltıp, daha normal fiyatlara şarapları açsalar ve bir gecede servis yapabilecekleri kapasitede müşteri ağırlasalar daha keyifle buraya gidilebilir.

Eğer aynı kalitede lezzetli et yemek ve iyi bir servis hizmeti almak istiyorsan bence Günaydın‘ı tercih etmelisin. Her yediğinin güzel olduğu ve müşteriye gerçek anlamda özen gösteren nadir yerlerden biri…

Nusr’et Steakhouse – Nispetiye Caddesi No:87 Etiler-Beşiktaş-İstanbul

P.S. Gündüz saatleri dışında rezervasyon şart.

Rezervasyon için Papyon Rezervasyon Yap

Paylaş

1 comment

  1. fitgurme

    Yeni yerini bilmiyorum ama Etiler’deki mekan aynen anlattigin gibiydi. Gunaydin ise hic sasirtmaz adami ama iste Nusret gibi bir “havasi” olmadigindan o derece “snob” da olmadi! Cok guzel bir yazi herzamanko gibi!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.