Güzel mezeler ve lezzetli kebaplar için Günaydın’a gitmek gerek…

Güzel mezeler ve lezzetli kebaplar için Günaydın’a gitmek gerek…

Steak houselar bu kadar popülerleşmeden önce et yemek istediğimizde ilk gideceğimiz adres Günaydın Kebap’tı. Şimdi de kebapçısına mı steak house’a mı gitsek diye kararsız kalıyoruz genellikle. Günaydın Kebap Etiler’de ara sokakta yıllardır aynı servis ve lezzet kalitesini koruyan, kebapçı keyfi yapmak istediğinde akşamı mutlu bir şekilde bitirebileceğin bir yer.

Mutlaka yemen gereken klasik lezzetler başlangıç olarak; antep dolma (kuru patlıcan dolması), içli köfte (kızarmış ya da haşlama tercih edebilirsin), panço (patlıcanlı yoğurtlu soslu muhteşem meze) ve gavurdağı salatası. Birçok ülkede, çok güzel Lübnan restoranlarında humus denemiş olmama rağmen buradaki pastırmalı humus kadar hafif ve lezzetlisini yememiştim, mutlaka tatmalısın.

fotograf (6)fotograf (4)

Ana yemekler arasından seçim yapmakta zorlanabilirsin. Eğer kıymalı ürünleri daha az tercih ediyorsan şaşlık, küşleme ve kuzu şişi muhteşem, ortaya karışık söyleyip hepsinin tadını çıkarabilirsin. Ali nazik, adana ve fıstıklı kebap da severim dersen onların da en güzeli burada yiyebilirsin.

fotograf (8)fotograf (5)

Tatlılara gelince (yerin kaldıysa) katmeri deneyebilirsin. Havuç dilim, künefe, kabak tatlısı, ayva tatlısı gibi seçenekleri de var ama ben bir de dondurmalı irmik tatlısını menüye eklemeleri gerektiğine inanıyorum.

Çok keyifli bir kebapçı akşamı geçirmek, maç günlerinde maç izlemek, rakı ya da şarabınla kaliteli servis ve lezzetli etler eşliğinde keyif yapmak istersen mutlaka Günaydın’a gitmelisin.

Afiyet olsun.

Günaydın Kebap Restaurant- Nispetiye Caddesi Seheryıldızı Sokak No: 6, Etiler / İstanbul, 34337 İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.