Amsterdam’da günün her saatinde keyifli bir kafe… Caffepc

Amsterdam’da günün her saatinde keyifli bir kafe… Caffepc

Amsterdam’da kahvaltı da akşam yemeği de pub gibi ortamlarda yenebildiğinden gerçek anlamda kafe gibi görünen güzel yerler bulmak zor. Sen de turistik bölgelerde takılıp vasat servis ve lezzetle idare etmek istemiyorsan, Amsterdam’ın Pipe bölgesi civarında en şık mağazaların olduğu alışveriş caddesinin üstünde çok keyifli bu kafeyi denemelisin.

photo (56)Sıcak sandviç olarak tavuklu mozzarella ve kabaklı yanında pesto sosuyla servis edilen italyan tarzı South Coast’u tavsiye ederim. Daha lokal tercihler yapmak istersen PC Healthy isimli sandviç Old Amsterdam peyniri, avokado, yumurta, çam fıstığı ve hardallı mayoneziyle denemeye değer.  Değişik lezzetleri seviyorsan ekmeğin üstünde servis edilen Dutch usülü kroketleri de denemelisin. Benim için şaşırtıcı olan kısmı içinde et ve patates karışımı püre olan bu kroketleri  Hollandalı arkadaşımın tavsiye ettiği şekilde ekmeğin üstüne ezerek yemek oldu, gerçekten de farklı ve lezzetli bir deneyimdi.

caffepc2 caffepc

Amsterdam’daki kafelere göre menüsünün baya kapsamlı olan  CaffePc’de lezzetli sandviçlerin yanı sıra salata alternatifleri, makarna, burger ve et gibi seçenekleri de bulabilirsin. Tatlı yemek istersen Amsterdam klasiklerinden elmalı tartı burada keyifle yiyebilirsin. Ayrıca taze nanelerle hazırlanan yine bir Hollanda klasiği olan nane çayını da burada deneyebilirsin.

Tatlı veya tuzlu ne yiyeceğine emin değilsen yanında şampanyayla sunulan After Lunch Moment seçeneğiyle somon, tavuk ya da carpaciolu bir sandviç, bir tatlı ve bir scone ile ortaya karışık bir deneme yapabilirsin.

İyi Keyifler!

CaffePC – PC Hooftstraat 87 Amsterdam Hollanda

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.