Amsterdam’daki bu etler kaçmaz!

Amsterdam’daki bu etler kaçmaz!

Güzel etler yemeğe başladıkça insan gerçekten kötü bir et yemekten korkuyor. Sen de bu düşüncedeysen Amsterdam’a gitmişken çok lezzetli olan bu eti denemelisin.

Dışarıdan bir pub gibi görünen ahşap masaları ve barıyla, insanın canını patates bira çektiren Loetje’ye gidip güzel etlerden yiyeceğini içeri girdiğin ilk dakikada anlıyorsun.

photo (64)photo (65)

 

Bardaki inanılmaz kuyruğa rağmen bir patates söyleyip her masaya giden o güzel bifteği yemek için kesinlikle beklemelisin. Eğer sadece et yemek istemiyorum diyorsan aynı et ile hazırlanan bol etli salatasını ya da lezzetli hamburgerini deneyebilirsin. Bifteği ise Biefstuk Bali seçeneğiyle daha acı bir sosla yiyebilirsin.

Buraya gelmişken güzel patateslerini de mutlaka denemelisin. Evde kızartılmış gibi dışı sert ve içi yumuşak, kızartmanın ağırlığını hiç hissetmeyeceğin şekilde sunuluyor.

photo (66)

Tatlı da yemeliyim dersen sticky toffee tartı da çok lezzetli. Ancak Amsterdam’daki genel sorun her şeye tart demeleri, o yüzden bu tatlıyı sipariş ederken yarı ıslak bir kek hayal edersen daha çok memnun kalırsın.

Afiyet olsun!

Loetje – Johannes Vermeerstraat 52 1071 DT Amsterdam Hollanda

Paylaş

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.