Lech’te kayak sonrası Raclett keyfi…

Lech’te kayak sonrası Raclett keyfi…

Lech’e gelip de Raclett yememek olmaz. Buradaki en iyi raclett bizim kaldığımız otelde. Otelin adi Ilga, Oberlech bölgesinde Lech’ten 200 metre yüksekte, ufak çok şirin bir köyde. Buradan kayağa çıkmak çok elverişli, sahipleri çok iyi, arkadaş canlısı insanlar.  Bu otel kalmak için de çok uygun; ama içindeki küçük tipik bir Avusturya restoranına dışarıdan da rezervasyon yapabiliyorsunuz. Tipik Avusturya yemeklerini yapmakta çok başarılılar. En başarılı schnitzeli burada yedik; ama bu restoran özellikle raclette yemek için doğru adres. Raclett’i bilmeyenler için kızarmış peynir olarak tanıtabilirim. Bizim döner gibi onlar da peyniri kızartıyorlar. Siz tamam diyesiye kadar servis ediyorlar. Yanında da jambon, kurutulmuş et ve çok çeşit garnitür ile servis ediyorlar. Müthiş bir ritüeli var ve çok lezzetli mutlaka denemelisiniz.

photo (68)

Çorbalar da çok nefis; burada içtiğimiz en güzel çorba balkabağı idi. Avusturya’ya özgü gulas çorbası da var ama onu biraz aşağıdaki Burg Otel’de içmenizi tavsiye ederim.

photo (69)

Tatlı olarak birçok seçenek mevcut; ben size buranın çok tipik tatlısını tanıtayım: Kaiserschmarrn. Bol yumurtalı bir kekin üzerinde elma sosu. Burada çok meşhur; ancak benim ağız tadıma uygun değil. Çok acıkınca çay ile güzel olabilir ama bence yemeğin üzerine iyi bir seçenek değil.

photo (67)

Hotel Ilga – Oberlech 250, 6764 Lech, Avusturya

Yazan : Şafak Menzilcioğlu

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.