Prag’da Fransız esintisi… Cafe Savoy

Prag’da Fransız esintisi… Cafe Savoy

Prag’da klasik Çek yemeklerinden sıkılırsan ya da bir fransız kafesini özlediysen Cafe Savoy’u denemelisin.

Kahvaltıda güzel kruvasanları, omlet ve yumurta çeşitleri ya da sağlıklı takılmak istersen müslili seçenekleri ile güne başlayabilirsin. Menüsündeki değişik çay çeşitlerinden seçerek farklı bir deneyim yaşayabilirsin.

Güzel bir kiş yemek istersen peynirli ıspanaklı kişini tavsiye ederim. Yemek olarak çorbalar, salatalar, steak tartar, fırınlanmış ballı ördek, trüflü antrikot, schnitzel gibi lezzetlerden seçerek keyifli bir öglen ya da akşam yemeği yiyebilirsin.

photo (58)photo (77)

Tatlı dolabını görünce burada bir tatlı denemen gerektiğini anlıyorsun. Armutlu haşhaşlı cheesecake çok hafif ve lezzetliydi. Karamelovy Vetrink ise karamelli eklere benzeyen iç kreması daha hafif ve ekler gibi kısmı daha ince bir şekilde hazırlanmıştı. Nougat cake ise çikolatalı musun arasına kek katları koyulmuş gibi hazırlanmıştı, acıbadem esansı sevmeyenler haricinde çikolataseverlerin beğeneceği bir lezzet. Bizim alıştığımıza göre burada tatlıları daha az tatlı ve hafif yapıyorlar, böylece kendini daha az suçlu hissedebilirsin.

savoyphoto (76)

 

Prag’da bir fransız kafesi arayışındaysan, garanti yemekler, güzel tatlılar ve şarap, şampanya keyfi yapmak istiyorsan 1893’te kurulmuş olan Cafe Savoy’u deneyebilirsin.

Cafe Savoy – Vítězná 5 150 00 Prague 5 Malá Strana

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.