Amsterdam’da dekorasyonuyla pastalarıyla bir tatlı diyarı…

Amsterdam’da dekorasyonuyla pastalarıyla bir tatlı diyarı…

Alis harikalar diyarında filminde pasta yemek gibi bir hayalin varsa Amsterdam’ın Pipe bölgesindeki bu sevimli yerde (De Taart van m’n Tante) çok mutlu olacaksın. Her yanında değişik çok renkli kat kat pastalar, desenli masalar, sandalyeler, masa örtülerinin bulunduğu bu kafeye; tatlı yiyip kahve ya da çay çeşitlerinden birini içmeye uğrayabilirsin.

Tatlıların hepsi yanında creme fraiche (krema) ile servis ediliyor. Ben çoğu tatlıyı yanında dondurmayla sevdiğimden bu krema kısmından pek hoşlanmadığımı söyleyebilirim. Ama tatlılar çok original ve kek kısımları çok hafif, Amsterdam ekmekleri gibi yumusak yapıdalar.

taart taart2

Tartlara gelince genel olarak bizim pasta diye düşünebileceğimiz tatlılara Taart diyebiliyorlar. O yüzden tatlı dolabına bakıp seçim yapmakta fayda var. Truffle Taart ve aynı görünümdeki Frambuazlı tatlı bunlara örnek olabilir. Limonlu tart ise alıştığımız şekilde sunulmuştu.

taart3

Bu ev gibi ortamda çok riske girmek istemezsen güzel bir cheesecake ya da apple pie’ı da deneyebilirsin.

Üst katında bir kaç odalı bir butik otel hizmeti sunan ve özel pastaların da ısmarlanabildiği bu kafeye tatlı meraklısıysan mutlaka uğramalısın.

Dünya küresi içerisine hazırlanmış pastalar gibi orijinal fikirleri burada görmek mümkün.

De Taart van m’n Tante – 1e Jacob van Campenstraat 35 1072 BC Amsterdam

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.