İstanbul’da kendi biralarını yapan orijinal bir yer…

İstanbul’da kendi biralarını yapan orijinal bir yer…

İstanbul’da bira içecek güzel yerler bulmak gerçekten zor. Hele de kendi birasını yapıp satan yerler bulmak neredeyse imkansız. Bebek’teki Taps dışında böyle bir yer bulamadığım için Bosphorus Brewing Co. açıldığında çok sevindim. İçeri girdiğinde tahta barı ve arkasında içinde bira yaptıkları bakır görünümlü silindirleri görüyorsun. İster barda ister masalarda oturup güzel biralarını ve değişik yemeklerini deneyebilirsin.

Biralar barın üstündeki kara tahtada yazılı ve yemeklerle uyumlarını göstermek için yanlarına geometrik şekiller konulmuş. Başlangıçlar ise patates kızartması ve tavuk kanat gibi klasiklerden ibaret değil. Biralı sebze kızartmaları, tavuk ciğeri pate gibi ilginç lezzetleri ve kendi yaptıkları cipslerini deneyebilirsin.

IMG_2887

Ana yemek olarak, fish and chips,  salata çeşitleri, antrikot, hamburger, ördek gibi lezzetler bulman mümkün.

Eğer sarı Pilsener tarzı biraları seviyorsan, yeniliklere çok açık değilsen o zaman Brew 81’i denemelisin. Aromatik biralar içerim diyorsan İstanbul Pale Ale ve Haliç Gold’u deneyebilirsin. Siyah bira seviyorum ama Guiness’ten biraz daha hafif olsun diyorsan Karbon tam sana göre. Beerinci ve Yabangee de daha keskin aromalı sert bir bira içmek isteyenlerin favorileri olabilir.

IMG_2888

Havalar güzelleşince bahçesinde de keyif yapılabilecek bu yer Gayrettepe’de bir yerlere gitmeden önce uğranabilecek, lezzetli yemekleri ve güzel ortamı olan bir pub. Böyle bir yerin İstanbul’a açıldığını bilmek beni gerçekten mutlu etti, sen de bira seviyorsan burayı mutlaka denemelisin.

Bosphorus Brewing Co. – Esentepe Mah., Yıldız Posta Cd., Emekli Subay Evleri No:I/IA, Gayrettepe İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.