Prag’da meksika mutfağı keyfi için Las Adelitas…

Prag’da meksika mutfağı keyfi için Las Adelitas…

Prag’da Çek mutfağının kendine özgü lezzetlerinin yanı sıra farklı ülke mutfaklarını da keyifle yiyebileceğin restoranlar bulabilirsin. Meksika mutfağını çok seviyorsan, güzel margaritaları kaçırmak istemiyorsan Las Adelitas’ı denemelisin.

Astronomical Tower’ın yakınında Hard Rock Cafe civarında olan bu restoranın dışarıdan sadece tabelasını görebilirsin. Restorana ulaşabilmek için yer altına inmen gerekecek. Bizim alıştığımız ve sevdiğimizin aksine burada yer altında bir çok mekan bulmak mümkün. Ancak dekorasyonuyla bir anda seni farklı bir moda sokabilecek bu yerde kapalı bir ortamda olmaktan rahatsız olmuyorsun.

Guacamole ve tortilla chipsle ya da güzel bir nachos çeşidiyle yemeğe başlayabilirsin. Ardından enchilada, taco, burrito ya da fajitalardan birini seçip meksika ziyafetinin hakkını vermelisin. Hepsi çok lezzetli ve Türkiye’de bulamadığımız güzellikte.

photo (70) photo (71)

Kokteyllere gelince buranın güzel margaritalarından tatmak gerek. Tatlı içecekler konusunda riske giremem dersen klasik margarita çok güzeldi. Ancak taze meyvelerle hazırlanan çilekli, ahududulu, passion fruitlu (çarkıfelek meyvesi) olanları da deneyebilirsin.

photo (72)Bol keyifler!

Las Adelitas – Male Namesti 13 Praha 1 , Prag, Çek Cumhuriyeti

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.