Eleos’da meze, balık, manzara keyfi yapmak gerek…

Eleos’da meze, balık, manzara keyfi yapmak gerek…

Manzaraya karşı güzel mezelerle yunan tavernası havasında bir yere gitmek istiyorsan Eleos tam sana göre. Katlanan camlardan oluşan kış bahçesi şeklindeki balkonu her mevsim dışarıda oturuyor hissi yaşaman için bire bir. Günün geç batmaya başladığı günlerde özellikle hava kararmadan buraya gidip manzaraya karşı keyfe başlamanı tavsiye ederim.

Mezelerin hepsi birbirinden lezzetli. İkram olarak getirdikleri kabak kızartmasıyla keyfine başlayabilirsin. Közde patlıcan, kabak çiçeği dolması, deniz börülcesi, levrek marine, soyalı uskumru gibi güzel mezelerden seçim yapmakta zorlanacaksın.

photo (86)

Balık çorbası seviyorsan yemekten önce çorbayı da deneyebilirsin.

Peynir seviyorsan ara sıcak olarak tavada panelenmiş peynirden oluşan Saganaki’yi denemelisin. Ara sıcaklar çok çeşitli olduğundan sadece meze ve ara sıcak yemek istiyorsan burası senin için ideal. Tereyağlı karidesi, yaprak ciğerini, eleos böreğini ve kalamar dolmayı deneyebilirsin.

eleos

Beyaz masalar mavi masa örtüleriyle süper bir ortamı olan Eleos’ta balık çeşitlerinin mevsime uygun olanlarının hepsini bulabilirsin. Ana yemek olarak yerin kaldıysa keyifli bir balık yiyeceğin kesin.

Tatlılara gelince kabak tatlısı, ayva tatlısı, peynir tatlısı, fırında tahinli helva gibi klasikleri bulabileceğin Eleos’ta suflenin yanı sıra çikolata şelalesi ve dondurmalı irmik de yiyebilirsin.

photo (85)eleoss

 

Meyveleri çok güzel metal saksı gibi bir tabakta buzların üstünde sunuyorlar ve yanında shot ikram ediyorlar, meyve saati gerçekten çok keyifliydi.

photo (84)

Tüm yemeklerin, ikram yaklaşımlarının, servisin ve manzaranın güzel olduğu Eleos’un Yeşilköy’deki asıl yerinin de denenmeye değer olduğunu düşünüyorum.

Bol keyifler!

Eleos – İstiklal Caddesi N0 231 Kat.2 Hidivyal Palas Beyoğlu İstanbul

P.S. Önceden rezervasyon yapmak kesinlikle gerekiyor.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.