Kanal kenarında güzel yemek ve leziz içkiler için denenmesi gereken bir kafe… Walem Amsterdam

Kanal kenarında güzel yemek ve leziz içkiler için denenmesi gereken bir kafe… Walem Amsterdam

Amsterdam’ın keyifli bölgelerinde dolanıp, içeri girdiğinde canının sadece bira ya da kahve değil de şarap ya da kokteyl de çekebileceği, güzel yemekler yiyebileceğin bir yer arıyorsan Walem’i denemelisin.

Kahvaltı olarak yumurta, kruvasan, müslili seçenekler yiyebileceğin bu kafede her saat güzel sandviçler yemen mümkün. Sandviçlerden carpaccio ve parmesanlı olanı ya da keçi peynirli pestolu olanı deneyebilirsin.

photo (88)

Yemek gibi içeriği olan sıcak salataları küçük veya büyük porsiyonlar halinde tercih edebilirsin. Ana yemek olarak linguini, lazanya ve burger gibi seçenekleri var. Amsterdam’daki pub tipi yerlere göre daha kapsamlı menüsü olan bu mekanda keyifle yemek yiyebilirsin.

Eğer içkinin yanına atıştırmalık istersen klasik amsterdam atıştırmalıklarından “bitterballen”i (içinde ezilmiş et ve patates olan bir çeşit kroket) ya da crostinileri deneyebilirsin.

walem2

Margarita, Mojito gibi kokteylleri, güzel şarap, şampanya ve biraları keyifle içebileceğin Keizersgracht kanalının kenarındaki bu güzel kafede havalar güzelken dışarıda da oturabilirsin.

Walem – Keizersgracht 449, 1017 DK Amsterdam, Hollanda

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.