Fenomenleşmiş lezzet… İmam Çağdaş Gaziantep

Fenomenleşmiş lezzet… İmam Çağdaş Gaziantep

Baklavasıyla, lahmacunuyla, alinaziğiyle tüm Türkiye’de efsaneleşmiş İmam Çağdaş, “eskisi gibi değil”, “bozuldu artık” tarzı eleştirileri bence haketmiyor. Masana oturduğun andan itibaren çorba gibi gelen açık ayranı, lezzetli lahmacunları, sıcacık pidesi, alinaziği ve patlıcanlı kebabıyla tam anlamıyla kebap keyfi yapmanı sağlıyor. Tabi ki baklavalarının lezzeti ve hep aynı güzellikte oluşu da müthiş bir şey.

Gaziantep’in merkezinde kaleye, Bakırcılar Çarşısına çok yakın, Zincirli Bedesten’in hemen karşısında yer alan İmam Çağdaş, tahta otantik dış cephesi, aydınlık, temiz iç kısmıyla güzel ve rahat yemek yenilebilecek lokal ve popüler bir yer.

photo (98)

Kaşıkla içilmesi gereken özel ayranı ve lahmacunu ile yemeğe başlamak inanılmaz keyifli. Lahmacunun bu kadar lezzetlisini bulmak gerçekten zor, o yüzden gitmişken mutlaka denemelisin. Ali nazik ise patlıcan ezmesi yoğurt ve sarımsağın muhteşem bir karışımı olan sosun üzerine ister adana/ urfa gibi kıymalı bir kebapla istersen kuşbaşı et şeklinde alabileceğin süper bir kebap.  Kendi zevkine göre patlıcanlı kebap, ezmeli kebap ve domatesli kebaptan herhangi birini seçip deneyebilirsin ya da ortaya hepsinden söyleyip paylaşarak keyif yapabilirsin.

photo (99)

Yemeğin üstüne güzel bir çay ile havuç dilimi, şöbiyet ve baklava çeşitlerinden yiyebilirsin. Sen de benim gibi fıstık yerine cevizi tercih ediyorsan ve cevizli süper bir baklava yemek istiyorsan Antep’te bulmanın çok zor olduğu cevizli baklavayı burada keyifle yiyebilirsin.

photo (97)

Muhteşem baklavanın ve havuç diliminin kilosunun 35-40 lira civarında olduğu İmam Çağdaş’ın baklavaları İstanbul’da bulabileceğin güzel baklavaların hepsinden çok hafif ve lezzetli. Gitmişken yanında almanın yanı sıra, canın çektiğinde de internetten söyleyebilirsin.

İmam Çağdaş – Eski Hal civarı Uzun Çarşı, No:49 Şahinbey / Gaziantep

Paylaş

1 comment

  1. oyayildiz

    En son Şubat 2013 de gittim İmam Çağdaş’a… Kebabın lezzeti beklediğim kadar değildi, belki beklenti çıtam yüksekti, yani İstanbul’da da bulunabilecek bir lezzet, bir de servislerin sunum şekli kişilerin göz zevkini okşamıyor. Oysa Adana’ya Hatay’a gittiğinizde yeşillik ot vs ile önce bi gözünüz doyuyor:) ama tatlılarına laf yok…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.