Bu salata ve etlerin rakibi yok, hem de fiyatı çok uygun… Kebapçi Halil Usta Gaziantep

Bu salata ve etlerin rakibi yok, hem de fiyatı çok uygun… Kebapçi Halil Usta Gaziantep

Sen de benim gibi küşlemenin güzelini her öğün olsa yerim diyorsan ya da hep kötü etler denediğin için kebap sevmediğini düşünüyorsan Halil Usta’ya kesinlikle uğramalısın.

Saat 11 ile 14 arasında servis yapan Halil Usta bulunduğu konum ve iç dekorasyonuyla büyük bir sanayi restoranı şeklinde hizmet veriyor. Salataların tarif edilemeyecek güzellikte olduğu bu kebapçıda herkese 1 adet getirdikleri bu güzel salatadan ücret almamaları bizim gibi İstanbul’da her gün kazıklandığını hisseden insanlar için gerçekten inanılmaz. Salata domates, soğan, biber, maydanozdan oluştuğundan çok basit bir salata olduğunu düşünebilirsin; ancak nar ekşisi, sumak ekşisi, güzel bir zeytin yağı limon dengesiyle üzerine serpiştirilmiş isottan oluşan sosu salatayı kaşıkla suyunu içerek yemene sebep oluyor; tadı muhteşem!

halilusta2

Yemek yanında açık ayranından tercih edersen de gerçekten pişman olmazsın.

Kebaplara gelince güzel et meraklısı bir insan olarak hayatımda böyle lezzetli ve yumuşak et gerçekten yemedim. Zaten onlar da etlerine o kadar güveniyorlar ki yemeğin yanında sadece kaşık ve çatal getiriyorlar. Gerçekten de tüm kebapları çatalla bölebilirsin ve keyifle yiyebilirsin. Halil Usta da üç çeşit kebap var: küşleme, kuşbaşı ve simit kebabı. Küşleme bilmeyenler için kuzu şişin daha lezzetlisi ve daha büyük dikdörtgen şeklinde sunulanı. Simit kebabı ise kıyma ve bulgurdan oluşan adana görüntüsünde bir kebap. Kıymalı kebapları çok sevmeyenlerin bile çok severek yiyeceği süper bir tadı olan kebap, mutlaka denenmeli. Buradaki bütün kebaplar lokum gibi inanılmaz yumuşak ve çok lezzetliydi.

halilusta

En güzeli de ne yersen ye hiç birinin midene dokunmaması ve ağır gelmemesiydi. Yemeğin sonunda beni mutlu eden ve şaşırtan bir diğer şey de 4 porsiyon muhteşem et, 6 salata, 6 ayran ve 6 çaya sadece 65 lira ödememiz oldu.

Nusret’te et yemek yerine uçakla Antep’e gelinip et yenir, en kaliteli şarabı da alıp sonra içersin diye düşündürttü gerçekten…

Bu lezzeti, et seviyorsan kaçırmamalısın, et sevmiyorsan da burada ön yargılarının kırılacağına eminim.

Afiyet olsun!

Kebapçı Halil Usta – Karşıyaka Semti Gaziantep Mozaik Müzesi Arkası Tekel Caddesi Öcükoğlu Sokak, 27500 Şehitkamil/Gaziantep

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.