Uzak doğu mutfağı özlediysen… Quick China

Uzak doğu mutfağı özlediysen… Quick China

Japon, Çin ve Thai mutfağının hepsi kendine ait güzel lezzetlerle dolu. Ankara’da 1996’dan beri hizmet veren Quick China’da Çin mutfağının güzel yemeklerini, Japon mutfağına ait sushileri ve güzel tayland noodlelarını bulman mümkün. Ankara’da 4 şubesi olan Quick China’nın güzel lezzetlerini İstanbul’da sadece Nişantaşı’nda yeme ya da yakınlara sipariş verme şansın var.

Güzel bir sushi yemek istiyorsan burada kendi zevkine uygun bir yığın seçenek bulabilirsin. Yengeç ve karidesli klasikleşmiş California Roll’u, içi yengeç dışı somonlu Rock N Roll’u, somona bayılıyorsan Crazy Chef Roll’u ve yılan balığı yemek istiyorsan Golden Dragon Roll’u tercih edebilirsin.

fotoğraf 3

Özel rollar dışında Maki, Sashimiya da Nigiri’lerden ya da set menülerden seçimini yapabilirsin. Sushi’yi çok seviyorsan bir gün sırf sushi için gidip çin ve thai lezzetlerini başka bir güne bırakabilirsin.

fotoğraf 1                         fotoğraf 2

Çin mutfağı ağırlıklı yemek istediğinde aperatiflerden karides cipsi ve susamlı tavukla yemeğe başlayabilirsin. Eğer dim sum seviyorsan menüde karışık mantı sepeti şeklinde geçen karidesli, sebzeli ve etli dumpling çeşitlerini ve kızarmış wonton keselerini de degerlendirebilirsin.

fotograf (9)

Tatlı ekşi tavuk gibi soslu lezzetli tavukları seviyorsan General Tso’yu ve Bademli Tavuk’u tavsiye ederim. Etlerden ise kuşkonmazlı dana eti ve üç mantarlı dana etini tercih edebilirsin.

Eğer noodle yiyeceksen o zaman thai mutfağı lezzetlerini bulmuşken kesinlikle Karidesli Pad Thai’yi tatmalisin.

Afiyet olsun!

Quick China – Harbiye Mh., Atiye Sk No:5, Nişantaşı İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.