Karaköy’de Arda Türkmen’in menüsüyle keyif… Forneria

Karaköy’de Arda Türkmen’in menüsüyle keyif… Forneria

Karaköy’de her gün yeni bir kafe açıldığı için hepsi kendini farklı kılmak için bir yöntem arıyor. Haze Hotel´in içine açılan Forneria ise Arda Türkmen’in eli değmesi sayesinde diğerlerinden daha da çok merak edilen ve yiyeceğiniz yemeklerin güzel olacağına inandığınız bir yer olarak biraz daha ön plana çıkıyor. Uzun bir süre herkesin Leblon’a gitmesini sağladığı gibi şuanda da yeni açılan Forneria’nin akşamları rezervasyon gerektirecek kadar popüler olmasını sağlamış.

forneria3

Şarap ve şaraba eşlik eden lezzetleri sen de çok seviyorsan; burada aradığını bulacağına eminim. Antipasti tabakları peynir, füme et ve çerezi ayrı ayrı ısmarlama derdini ortadan kaldırmış ve senin zevkine göre çeşitleri düşünülmüş. 5 farklı antipasti tabağıyla daha çok peynir daha az jambon tipi ürün sevenlere ya da bolca füme etle keyif yapmak isteyenlere hitap ediliyor. Parmesan, emmantel, rokfor gibi peynirlerin yanı sıra somon füme, dana but jambon, breasola, italyan salamı gibi şarküteri ürünlerin yanında güzel fırından çıkmış foccacialar, kuru kayısı, kuru incir, ceviz gibi çerezler ve örneğin 5 numaralı tabakta güzel bir kurutulmuş domates ezmesiyle servis ediliyor. Sen de benim gibi güzel bir antipasti tabağıyla keyif yapmaktan mutlu oluyorsan burada gerçekten kaliteli ve lezzetli ürünlerin bulunduğu bu tabağı çok seveceksin.

photo (15)

İstanbul’da güzel kafelerin öne çıkmak istediği bir diğer nokta da kahvaltı bu sıralar. Forneria İtalya’dan özel olarak getirilen fırında pişirdikleri taze ekmekleri ve özenle hazırlanmış kahvaltılıklarıyla bu konuda da iddialı. Hafta sonu kahvaltı için de rezervasyon fayda olabilir.  Ev yapımı reçeller, güzel peynirler, bal kaymak ve yumurta çeşitlerinin özenle hazırlandığı bu kahvaltıyı da denemek gerek.

Buraya gelip o özel fırından çıkmış yemekleri de tatmakta fayda var. Pepperoni severlere İtalyan işi pizza ve değişiklik isteyenlere İsli Pizza ya da Deniz Mahsullü Pizza güzel seçenekler olabilir. Daha farklı denemeler yapmak istiyorsan biralı yahni ya da Brezilya güvecini deneyebilirsin. Ana yemek olarak da kanyaklı bonfilede Arda Türkmen’nin güzel dokunuşlarını hissedebilirsin.

forneria2

Karaköy’de şık ama aynı zamanda rahat ortamı, kaliteli servisi ve fark yaratan yemekleriyle Forneria’yı mutlaka denemelisin.

Afiyet olsun!

Forneria –  Necatibey Caddesi No:38 (The Haze Hotel içi)

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.