Kendi dondurmanı yaratmanın keyfi paha biçilemez… Cold Stone

Kendi dondurmanı yaratmanın keyfi paha biçilemez… Cold Stone

Canın dondurma çektiğinde ilk aklına gelen içinde güzel çikolata parçaları olan İtalyan tarzı bir dondurmaysa ya da benim gibi brownie parçalarının üstüne güzel bir dondurma ve soslarla hazırlanmış kupları çok seviyorsan; hatta iki farklı aroma karışsaydı nasıl olurdu diye düşünüyorsan o zaman Cold Stone deneyemini mutlaka yaşamalısın.

coldstone

Hazır muhteşem dondurma karışımlarının yanı sıra sana kendi dondurmanı kendi yaratma şansı tanıyan Cold Stone gerçekten dondurma sevmeyenlerin bile ilgisini çekecek ve sevdirecek kadar güzel bir lezzet. Önce istediğin dondurma çeşitlerini normal bir dondurmacıdaki gibi dondurma dolabından seçiyorsun. Seçenekler arasında sütlü, çilekli, muzlu, bir kaç çeşit çikolatalı, kahveli, cheesecakeli, karamelli gibi seçenekler var. Sonrasında dondurma tezgahında bu dondurmaları senin için karıştırıyorlar. İşte bu aşamada sen içine neler koydurmak istediğini söylüyorsun.

SAMSUNG SAMSUNG

Önünde çeşitli kutular içinde ceviz, badem, fındık, waffle parçaları, snickers, nutella, kitkat, oreo, reeses, fıstık ezmesi, brownie parçaları gibi seçenekler var ve tabi ki karar vermesi çok zor oluyor. Senin seçtiğin lezzetleri ellerindeki metal spatulayla küçük parçalar haline getirerek dondurmanın içine yediriyorlar. Bu aşamada dondurmayı eline almayı beklemenin zor olduğunu itiraf etmeliyim.

Dondurman hazırlandıktan sonra istersen kornet çeşitlerinden birini seçip onun içinde dondurmanın tadını çıkarabilirsin, istersen de cupta keyifle yiyebilirsin.

coldstone3 Coldstone (1)

Dondurma dışında dondurmalı pastalar, milkshakeler, smoothieler, dondurmalı kurabiyeli sandviçler, sundealer de deneyebileceğin Cold Stone’da öncelikle dondurma yemeni tavsiye ederim. Eğer kendin hazırlamak istemiyorsan brownie, caramel ve fudgedan oluşan Founder’s Favorite’ı, kahveli çikolatalı brownie parçalı Mud Pie Mojo’yu ya da Oreo Overload’u tercih edebilirsin. Kendin hazırlayacaksan da iki çeşit dondurma seçip benim gibi dondurma meraklıysan orta boyunu yoksa küçük boyunu tercih etsen yeterli olacağı düşünüyorum.

Dondurmaların fiyatları içine koyduğun çeşit sayısına göre değişiyor, orta boyu yaklaşık 8 dolar. Biraz pahalı ama her dolarına değdiğine emin olabilirsin. Times Square’in hemen yakınında olduğu için New York’a gitmişken denemek çok pratik ama Amerika’nın başka eyaletlerinde, Uzak doğu’da, Mısır, Bahreyn, Kuvevt gibi ülkelerde de denemen mümkün. Haziran 2013’te Ortaköy’e açtıkları şube ile Cold Stone’u artık  Türkiye’de de deneyebilirsin.

IMG_3568

İstanbul’ açıldıktan sonra Ortaköy’deki şubesini de denedim. Çok neşeli çalışanların benim isteklerim sonucunda muzlu ve kahveli dondurmanın içine reeses, karamel bar, brownie ve ceviz koyarak hazırladığı muhteşem karışımı da denemeni tavsiye ederim.

Afiyet olsun!

Coldstone –  253 W 42nd St New York, NY / Çırağan Cad.No.46 Radisson Blu Hotel Ortaköy – istanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.